Tomáš Svoboda: Věřili jsme v naši sílu

Rozhovory
NE 2. 4. 2023
Jako správný kapitán přispěl nejen svým gólem k senzačnímu obratu v prvním semifinálovém zápase. V posledních vteřinách utkání vybojoval puk za bránou a našel volného Jakuba Jenáčka, který v poslední vteřině propálil vše, co mu stálo v cestě a vítězsví tak překlopil na stranu Orlů.

První zápas v semifinále s neskutečným koncem, jaké jsou pocity?

Dnes to bylo play-off se vším všudy. Fanoušci určitě viděli zajímavý hokej, který měl vysokou kvalitu. Hodně se mluvilo o tom, jak to bude vypadat, jaká bude konfrontace východu se západem a podobně. Utekl nám začátek, kde jsme byli trošku ustrašený a nedůsledný. I když jsme hráli doma, tak jsme čekali, co s námi Chomutov udělá a první třetinu jsme tahali za kratší konec. V delší pauze, kvůli problému s ledem, jsme měli čas si v kabině toho hodně říct a pak se zápas začal otáčet na naši stranu. Naštěstí jsme se dokázali dostat zpátky do zápasu i za stavu 1:3, protože jsme věděli, že máme převahu a dokážeme ten zápas zlomit.

Hned zítra vás čeká další zápas, co důležitého si do něj vzít?

Hlavně ponaučení. Už víme, co od toho očekávat, takže hlavně začátek musíme zvládnout lépe. Věřím, že dnešní konec zápasu sebral Chomutovu hodně sil. Vedli 0:2 potom 1:3 a nakonec prohráli 4:3 v poslední vteřině, a to určitě není nic příjemného. My hrajeme druhý zápas doma a dáme do toho všechno, abychom získali další vítězství.

Semifinále přilákalo i více fanoušků, byla to ta správná atmosféra play-off?

Fanoušci jsou tady skvělí a podporují nás celou sezónu. Jsem rád, že dneska jich dorazilo přes dva tisíce. Hraje se nádherně, když je skoro plný stadion. Mělo to ten správný puls semifinále a jsem rád, že jsme jim nabídli, myslím si, zajímavý a hezký hokej.

NEWSLETTER