Jiří Remta: Fanoušci si zaslouží dobrý hokej

Rozhovory
ST 29. 3. 2023
Dvacetiletý obránce Jiří Remta je nejmladším členem znojemské defenzívy. V základní části si při absenci útočníků vyzkoušel i několik zápasů v ofenzívě. V posledních čtyřech zápasech play-off si už znovu jako bek připsal vždy po jedné asistenci a pomohl tak i bodově k vítězstvím, která rozhodla o postupu do čtvrtfinále a semifinále.

Poslední vítězství v sérii bývá nejtěžší a Valašské Meziříčí to potvrdilo. Bobři s vámi ale drželi krok v každém utkání…

Valašské Meziříčí rozhodně nehrálo druhé housle a nebylo to s nimi vůbec snadné. I když výsledky zápasů a vlastně i série vypadá jednoznačně, tak tomu tak rozhodně nebylo. Nám pokaždé zachytali dobře brankáři. Druhé utkání jsme měli pod kontrolou až od druhé třetiny. Bobři byli celou sérii houževnatý soupeř, nakonec se nám to vždy podařilo zlomit a ve třetím zápase si dojít pro postup.

Druhé i třetí utkání bylo poznamenáno velkým počtem oslabení. Především ve třetím duelu se jednalo o tresty jako špatné střídání nebo vyhození puku do hlediště. Mrzí takové tresty?

Tohle byly jednoznačně naše hloupé chyby. Špatná střídání a dvakrát vyhozené kotouče. Je nutné si k tomu sednout a vyříkat si to. Nesmí se nám to v dalších zápasech už stávat.

Oproti osmifinálové sérii s Novým Jičínem jste od Valašského Meziříčí ve čtvrtfinále inkasovali jediný gól. S defenzívou tedy může vládnout spokojenost, je to tak?

Pořád na hře dozadu pracujeme, protože v play-off se hraje především zodpovědně do obrany a i díky tomu se nám daří zakládat útočné akce, které pak se promění v gólové situace.

I v play-off se mění každý zápas brankáři. Je pro vás nějakým způsobem rozdílné kdo chytá, protože defenzíva musí s brankáři v průběhu utkání určitě komunikovat…

Speciálně před play-off jsme tyto situace s nimi řešili. Jak obránci mezi sebou, tak s brankáři, kteří oba chytají skvěle, a můžeme se na ně plně spolehnout. To je v play-off vždy zásadní.

Znovu máte týdenní volno bez zápasu. Jaký je program před semifinále?

Úplně z tempa samozřejmě nevyjdeme. Bohužel stále nevíme, na koho narazíme, ale i tak se budeme pečlivě připravovat, protože i tento předposlední krok bude znovu velmi náročný a složitý.

Sleduje kabina pavouka západní konference? Nějací favorité vypadli. Hrají se čtvrté i páté zápasy sérií. Minimálně z pohledu fyzických sil budete mít oproti soupeři výhodu, protože Chomutov i Příbram sehrají pět zápasů…

Určitě to sledujeme, ale nechceme se zaobírat konkrétním soupeřem. My si jdeme za naším snem a porazit budeme muset každého, kdo nám přijde do cesty. Nejrychlejší možný postup je naše velká výhoda a v dalším kole se to musí projevit.

V základní části jste dostal možnost si zahrát i v útoku. V play-off opět nastupujete v obraně, ale už jste nasbíral čtyři asistence. Využíváte útočné zkušenosti?

V útoku byla rozsáhlá marodka, tak jsem tam zastoupil, rozjezdil se a pomohlo mi to získat sebevědomí. Určitě mi ty zkušenosti pomáhají a nyní jich využívám i zpětně v obraně.

Fanoušci vás celou sezónu podporují nejen doma, ale často vytváří domácí atmosféru i na stadionech soupeřů. Na druhou ligu velmi nadstandardní podpora, která bude u vrcholu sezóny potřeba. Co jim vzkázat?

Chtěl bych je pozvat na vrchol ročníku. Myslím, že jim celou sezónu nabízíme nadstandardní výkony, kromě jedné domácí porážky s Kopřivnicí v prodloužení. Oni si zaslouží dobrý hokej, my se ho snažíme předvádět a doufáme, že nyní, když se konference propojí, nás přijde podpořit ještě více fanoušků. Nám se před plnými tribunami a skvělou atmosférou bude bojovat mnohem lépe.

NEWSLETTER