Jakub Köver: Byli jsme připraveni na všechno

Rozhovory
PO 27. 3. 2023
Čtvrtfinále ve Znojmě je minulostí. Útočník Jakub Köver, který si připsal asistenci u vítězného gólu, shrnul sérii s Valašským Meziříčím a vyhlíží další část play-off. Na jeho tým nyní čeká týden volna a poté semifinále již se soupeřem ze západní skupiny, který bude pro Orly velkým otazníkem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Poslední zápas ve čtvrtfinále se zdál ze začátku hodně vyrovnaný, bylo to tak?

Soupeř celé utkání bojoval, protože neměl už co ztratit. Oni si ten zápas užívali a my jsme byli zbytečně trošku svázaní. Mohli jsme být úplně v klidu a hrát ten stejný hokej, jako zápasy před tím. Po první třetině jsme si řekli, že se musíme uklidnit a potom se to už otočilo na naši stranu.

Až po polovině utkání padl první gól. Bylo to právě to, co jste potřebovali pro větší klid na hokejkách?

Bylo to po oslabení a shodou náhod se stalo, že se nám odrazil puk na hokejky a šli jsme tři na jednoho. Mary (Erik Mareš) tam dobře bruslil do brány, tak jsem mu to dal a chvála bohu to tam padlo. Ano, myslím si, že tím gólem jsme se trošku uklidnili a měli větší klid na hokejkách. Začali jsme hrát uvolněněji, protože jsme se nemuseli tolik bát a měli nějaký náskok.

I fanoušci obou týmů si zápas užívali, vnímali jste to i vy?

Ano, výborná atmosféra byla vidět i na ledě. Určitě i fanklub soupeře pomohl k tomu, že ta atmosféra byla ještě živější. Před našimi fanoušky klobouk dolů, takové, jako ve Znojmě, jsem ve své kariéře ještě nezažil, aby takhle někde chodili na hokej a vytvářeli takovou atmosféru. Doufám, že v dalším kole bude návštěva jen růst.

Ve čtvrtfinále jste nepřipustili žádné velké komplikace, vycházelo všechno podle plánu?

Stejně jako Nový Jičín v osmifinále zkoušeli jinou hru než v základní části. Podívali jsme se na nějaká videa a připravili se na všechno, ale určitě přidali i nové věci se kterými překvapili. Za celou sérii ve čtvrtfinále jsme dostali jeden gól, což vypovídá o výborné týmové i brankářské práci. Určitě tam jsou nějaké detaily, které musíme v dalších zápasech vyšperkovat. Když budeme pokračovat stejně, jako celou sezónu, tak věřím, že budeme úspěšní.

Další pokračování play-off přinese soupeře ze západní skupiny ligy. Co lze očekávat?

Bude to zajímavé. Celou sezónu jsme proti týmu ze západní skupiny nehráli žádný zápas, takže to nemáme podle čeho porovnat. Nevíme, jak bude soupeř připravený. My do toho musíme dát sto procent a hlavně nesmíme nic podcenit.

Týden do semifinále. Víte, jaký bude plán?

Budeme mít tréninky i nějaký den volna. Musíme se připravit na další zápasy a zároveň i zregenerovat. Jsme kousek od vrcholu celé sezóny, na který chceme dosáhnout.

NEWSLETTER