Série se přesouvá do Nového Jičína. Vybojují Orli mečbol?

Naši soupeři
NE 12. 3. 2023
Druholigové osmifinále nabírá obrátky. Po osmačtyřiceti hodinách se mužstva utkají podruhé, tentokrát budou mít výhodu domácího prostředí Ďáblové z Nového Jičína. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

Nový Jičín na znojemském ledě nezachytil především úvod utkání a nedokázal se gólově prosadit. Svěřenci Petra Macháčka a Robina Bacula se nedostali ani k většímu množství přesilovek. Utkání navíc nedohrál pro zranění obránce Martin Kožený. Pokud chtějí mít jistotu, že se série na jejich led ještě jednou vrátí, musí favorita porazit.

Znojmo v prvním utkání rozdělilo svých šest branek rovnoměrně do všech třech třetin po dvou. Podařilo se oproti základní části vymítit zbytečné fauly a naopak se v přesilovce Orli jednou sami prosadili.

V brance zazářil sedmým čistým kontem v sezóně Matěj Žajdlík a navrch přidal i asistenci u úvodního gólu Martina Šťovíčka, který svými dvěma brankami potvrdil roli nejlepšího střelce. Tři body posbírali Jan Hruška a Dominik Sklenář.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Jan Vaněk, Petr Blaha
Čároví rozhodčí:Matěj Bartoň, Martin Tvrdý

Sestavy z posledních zápasů

HK Nový Jičín:Šimonů – Holaň, Váňa, Kožený, Hladiš, Holáň, Hruška, Sluštík – Gebauer, Hilšer, Juříček, Škarka, Kafka, Konečný, Štefka, Flok, Handl, Květoň (C), Maliník, Lehečka.
HC Orli Znojmo:Žajdlík – Mareš, Tejnor (A), Sedláček, Stránský, Jenáček, Kloz, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška (A), Köver, O. Svoboda, T. Svoboda (C), Beránek, Adámek, Nižnikov, Špaček, Pigl, Šťovíček, Čermák.
NEWSLETTER