Marek Špaček: Přichází část sezóny, na kterou všichni čekáme

Rozhovory
ČT 2. 3. 2023
Znojemský odchovanec Marek Špaček stejně jako celý tým vyhlíží vyřazovací část sezóny. Zbývá poslední zápas základní části. Následně přijde část, na kterou celý znojemský hokej čeká a ukáže, zda si splní svůj sezonní cíl.

Do zápasu proti Hodonínu nastoupili už téměř všichni hráči, jak ho hodnotíte?

Jsem rád, že se nám už vrátili kluci. Je to pro nás obrovská pomoc a konečně jsme hráli i na čtyři lajny, což je taky hodně znát. Každé střídání mělo větší tempo a intenzitu. K výsledku jsem přispěl i dvěma góly, měl jsem tam i nějaké šance dát další, ale většinou se to snažím spíš nahrávat klukům. Pomalu se už připravujeme na play-off a jsem s výkonem i výsledkem spokojený.

V sobotu vás čeká poslední zápas základní části proti Havířovu, jak se na něj připravíte?

Připravíme se jako na každý zápas. Havířov je silný soupeř a my do toho dáme zase všechno. Blíží se nejdůležitější fáze sezóny, na kterou celou dobu čekáme a musíme se na to připravit.

Máte už představenou nějakou přípravu na play-off?

Zatím moc ne. Určitě si budeme více rozebírat soupeře, se kterými budeme hrát a jinak všechno jak doposud. Led, posilovna a budeme věřit že se nám povede náš společný cíl.

Jak byste zhodnotil základní část, která je téměř u konce?

Určitě úspěšná. Je jenom škoda že jsme měli dlouho dobu rozsáhlou marodku. Vždycky když se někdo vrátil, tak zase někdo jiný odpadl a takhle to bylo asi od prosince pořád dokola. Bylo to pro nás náročnější, ale máme dobře natrénováno, takže jsme to zvládali. Občas nám sice nějaký zápas zbytečně utekl, ale obecně to byl úspěch.

NEWSLETTER