Základní část vrcholí. Do Znojma zavítá o play-off bojující Hodonín

Naši soupeři
ÚT 28. 2. 2023
Poslední tři kola musí napsat druholigová skupina Východ a pro znojemský tým je výhodou, že dva duely odehraje před svými fanoušky, v posledním mají Orli dokonce volný los. Prvním soupeřem v závěrečném dvojboji bude ve středu od 18:00 Hodonín.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nováček ligy z Hodonína bojuje urputně o play-off. Nyní se ale mužstvu trenéra Aleše Bachánka vůbec nedaří, za posledních šest zápasů Baník posbíral jen čtyři body a navíc inkasoval devětadvacet branek. Od Vyškova jich schytal na domácím ledě hned devět. I přesto jihomoravský celek tři zápasy před koncem základní části okupuje osmé místo, poslední postupové, s náskokem dvou bodů na Nový Jičín, zároveň by mohl poskočit na sedmou pozici, na kterou ztrácí jediný bod, a vyhnout se osmifinále právě s Orly.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Matěj Charvát s 27 body (11 + 16), před znojemským odchovancem Petrem Pešem (7 + 17) a Alešem Dufkem (11 + 13). Vzájemné zápasy hovoří pro Znojmo (2:4, 1:4), ovšem vždy se jednalo o vyrovnané duely a Hodonín v jednom případě uspěl, když před svými fanoušky porazil Znojmo 2:1 po nájezdech.

Znojemští se již připravují na vyřazovací boje, tedy na to nejdůležitější a to, k čemu hráči i fanoušci celý rok netrpělivě vzhlíží. Do kabiny Orlů se po úspěšné záchranářské akci v rezervě Pardubic vrací dvě největší hvězdy Tomáš Svoboda a Jan Hruška. Navíc by se mohli v sestavě již objevit i Jan Sedláček, Patrik Čermák a Vojtěch Kloz. Trenéři by tak teoreticky mohli, mimo dlouhodobě zraněného Roberta Havláta, mít k dispozici kompletní čtyři řady.

Nejvíce bodujícím hráčem Znojma zůstává Martin Šťovíček (33 + 32), který svými 65 body vytvořil nový sezónní klubový rekord a na dosah má i ten střelecký, na Patrika Finka ztrácí čtyři trefy. Následuje Lukáš Adámek s 53 body (17 + 36) a Marek Špaček s 51 body (19 + 32). Nejproduktivnějším obránce je Erik Mareš se 31 body (8 + 23).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Martin Maťašovský
Čároví rozhodčí:Bohuslav Maloušek, Martin Hübl

Sestavy z posledních zápasů

SHKM Hodonín:Šurý - Polesný (A), Šmach, Škápik (A), Miklík, Kučera, Rauš, Foltýn, Němec - Krajčiřík, Peš, Yarovinsky - Krejčí, Dufek, Charvát - Sajdl, Matějka, Romančík - Štědrý, Bořuta, Barter.
Orli Znojmo:Groh – Mareš, Stránský, Jenáček, Zukal, Tejnor (A), Remta – Sklenář, Šťovíček (C), P. Beránek, Špaček, Nižnikov, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Pigl, Adámek.
NEWSLETTER