Za překonáním stobodové hranice míří Orli do Žďáru

Naši soupeři
ÚT 21. 2. 2023
Čtyři kola před koncem základní části 2. ligy zajíždějí Orli na led Žďáru nad Sázavou. Domácí se s téměř stoprocentní jistotou nepodívají do play-off, naopak Znojmo touží po přehoupnutí přes stobodovou hranici v tabulce. Utkání začíná ve středu v 18:00.

Žďár nad Sázavou začal svou druholigovou pouť slibně, když první tři z pěti utkání vyhrál, ale následně mezi 12. říjnem a 11. lednem vyhrál jeden jediný zápas, a to ještě proti poslednímu Velkému Meziříčí. Výsledkem byl sešup tabulkou až téměř na dno. Plamenům patří devátá pozice s dvanáctibodovou ztrátou na osmý Nový Jičín, což při čtyřech zbývajících kolech znamená prakticky jistotu toho, že ve Žďáře se play-off letos hrát nebude.

Týmu nefunguje především defenziva, inkasoval nejvíc branek z celé ligy, v průměru skoro pět na zápas! Velká sláva to není ani směrem dopředu, nejproduktivnějším hráčem je s 25 body (11 + 14) Lukáš Bureš. V brance dostává nejvíce příležitostí Jiří Sláma, obranné řady táhnou Martin Pleva a Ladislav Havlík.

To Orli naopak v posledních utkáních opět válí. Naposledy roznesli oslabenou Kopřivnici 10:0 a ve třech z posledních čtyř duelů udrželi čisté konto. „Hráči z marodky se pomalu začínají dávat dohromady. V pondělí se připojí zase další, abychom jsme ten závěr sezóny hráli na čtyři útoky a rozložili síly," konstatoval trenér Jiří Beroun.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Michael Kohoutek
Čároví rozhodčí:Jan Kleprlík, Dominik Viskot

Sestavy z posledních zápasů

SKLH Žďár nad Sázavou:Sláma - Půža, Lojek, Macek, Grauer, Pleva, Vašíček, Kališ, Kulhánek - Prokš, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Kotlík, Wasserbauer, Štola, Gregar, Pazourek.
Orli Znojmo:Žajdlík – Stránský, Mareš, Jenáček, Kloz (A), Zukal, Tejnor (A), Remta – Šťovíček (C), Beránek, Špaček, Nižnikov, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Pigl, Adámek.
NEWSLETTER