Znojmo míří do finiše, poslední pětici duelů načne s Kopřivnicí

Naši soupeři
PÁ 17. 2. 2023
Konec základní části ligového ročníku se bleskurychle blíží. Znojemští hokejisté musí ukrojit posledních pět dílků, které je dělí od startu vyřazovacích bojů. Hned v sobotu bude stát před Orly soupeř z těch nejzáludnějších – Kopřivnice. Utkání na jihomoravském ledě startuje v již tradičních 17:30.

Druhý tým ligové tabulky ztrácí na lídra ze Znojma více než třicet bodů, naopak na třetí příčku má již celkem solidní náskok šesti bodíků. Své poslední tři zápasy odehrála Kopřivnice na domácím ledě, dvakrát dokázala vcelku jasně zvítězit, ve středu se ale v utkání plném zvratů pěkně nadřela. Přestože prohrávala o čtyři branky, nakonec podlehla Valmezu až po dramatickém boji v poměru 5:6.

Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti devíti body (22 + 17) Michal Velecký, rovněž nejlepší střelec mužstva. V brankovišti dostává největší prostor Andreas Kubáň (89,94%), záda mu kryje s prakticky stejnými statistikami Jan Baldik (89,64%).

Pro prohře hned na startu měsíce února se Orli znovu nalodili na vítěznou vlnu a čtyřikrát v řadě odcházeli po závěrečné siréně s plným rancem bodů. Zvláště středeční výhra 6:0 na ledě Vyškova byla velmi cenná, Znojemští totiž stále bojují s rozsáhlou marodkou a musí si vypomáhat i juniorskými hráči.

Tři vzájemná měření sil obou týmů přinesla vždy jiný typ výsledku. Po dominantním vítězství na ledě Kopřivnice v poměru 10:0, přišla v odvetě pro Orly první bodová ztráta v sezoně – na domácí půdě podlehli soupeři 4:5 v prodloužení. A že si Kopřivnice na Jihomoravany věří, dokázala i na začátku ledna, kdy znovu obrala vedoucí tým ligové tabulky o bod – v divokém utkání sice vedla 4:0, díky skvělému finiši v závěrečné třetině však Znojmo dokázalo vydřít vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Ivan Čuňočka
Čároví rozhodčí:Bohuslav Maloušek, Martin Hübl

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Mareš, Stránský, Sedláček, Jenáček, Kloz (A), Remta – Šťovíček (C), Beránek, Špaček, Nižnikov, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Čermák, Kalčík, Adámek.
HC ISMM Kopřivnice:Kubáň (14. Baldik) - Petrek, Hlaváč, Bartošák, Ficek, Marek, Kelnar - Velecký, Fojtík, M. Mach, J. Mach, Pargač, Urban, Indrst, Suchý, Sluštík, Barčák, Kleniar.
NEWSLETTER