Intermezzo mezi reprezentační akcí obstará zápas Orlů

Naši soupeři
SO 11. 2. 2023
Nový Jičín a Kopřivnice v těchto dnech hostí reprezentační turnaj výběrů Česka, Finska, Švédska. V sobotu od 18:00 však novojičínský zimní stadion uvidí druholigový souboj domácího celku proti lídru Východní konference ze Znojma.

Nový Jičín v tabulce okupuje aktuálně až devátou pozici, v poslední době ale útočí na příčky zajišťující play-off. Ze tří venkovních duelů vytěžili Ďáblové pět bodů, po domácím utkání proti Znojmu na ně pak čekají klíčové souboje o osmičku s Hodonínem a Opavou. V dosavadním měření sil měli vždy navrch Znojemští, kteří zvítězili doma 7:1, 6:2 a venku 7:3.

V čele kanadského bodování soupeře se nachází Tomáš Franek (17 + 17) a Viktor Konečný (14 + 20). Pouze o jediný bod méně nasbíral za dvanáct přesných zásahů a jednadvacet gólových přihrávek Roman Maliník (12 + 21). Nejvíce asistencí má na svém kontě Jakub Lehečka (8 + 22). Mezi obránci se bodově nejvíce daří Jakubu Hruškovi (2 + 8).

Orli zase v době početné marodky a absence dvou klíčových hráčů Tomáše Svobody a Jana Hrušky spoléhají na Martina Šťovíčka, aktuálně kapitána a nejproduktivnějšího hráče týmu (27 + 28). Bodově se daří i Lukáši Adámkovi (15 + 30), mezi obránci je nejproduktivnější Erik Mareš (7 + 22).

V brance se představí Dominik Groh, do útoku nastoupí kompletní juniorské trio Max Kotrba, Ondřej Cakl i Jakub Kalčík. Chybět bude v zadních řadách Zukal, v útoku Čermák, Sklenář, Ondřej Svoboda, Köver a Havlát.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Jan Vaněk
Čároví rozhodčí:Michal Vengřín, Vladimír Hladík

Sestavy z posledních zápasů

HK Nový Jičín:Šimonů (Hořejší) – Holáň, Holaň, Váňa, Hruška, Hladiš, Kožený, Andrýsek – Lehečka, Škarka, Konečný, Flok, Kafka, Květoň (C), Hilšer, Sluštík, Franek, Štefka, Maliník.
HC Orli Znojmo:Žajdlík – Jenáček, Tejnor (A), Stránský, Kloz (A), Sedláček, Mareš, Remta – Nižnikov, Beránek, O. Svoboda, Kotrba, Cakl, Sklenář, Adámek, Špaček, Pigl, Šťovíček (C).
NEWSLETTER