Orli vyráží směr Hodonín

Naši soupeři
ST 25. 1. 2023
Na znojemské hráče čeká druhý zápas venkovního tripu. Poté, co před pár dny vybojovali cenné dva body na horkém ledě Havířova, se svěřenci kouče Berouna střetnou s mužstvem vzdálenostně bližším, a sice Hodonínem. Dlouhá cesta tak v tomto případě na Orly nečeká, spolu s nimi vyráží na místo také početný zástup jejich fanoušků. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Znojmo v novém roce ještě nenašlo přemožitele, a to i navzdory absenci opor a marodce v týmu. Po duelech ve Velkém Meziříčí, Kopřivnici a naposledy Havířově jej dnes čeká čtvrtý mač mimo svůj stadion. Je však pravda, že ve dvou případech museli Orli o svém vítězství rozhodnout až v prodloužení, resp. na samostatné nájezdy.

Celkem v této sezóně odehráli Orli na venkovních kluzištích čtrnáct zápasů a přivezli si čtyřicet bodů, dvanáctkrát se radovali z tříbodové výhry. K tomu přidali devětasedmdesát vstřelených a pouze dvacet inkasovaných branek.

Jejich dnešnímu soupeři Hodonínu se proti tomu doma moc nedaří, ze čtrnácti klání si odnesl jen devatenáct bodů, pětkrát bral tři body, dvakrát zvítězil v prodloužení a sedmkrát odcházel bez bodového zisku. Skóroval a inkasoval shodně pětačtyřicet gólů. Nutno však podotknout, že nyní se jeho hráči vezou na vítězné vlně, před svými fanoušky zvítězili čtyřikrát za sebou.

Znojemský Martin Šťovíček, jenž převzal za Tomáše Svobodu kapitánské céčko, po čtyřech získaných bodech z duelu proti Žďáru nad Sázavou přeskočil zmíněného veterána a nyní s rovnými padesáti body za šestadvacet branek a čtyřiadvacet asistencí vévodí produktivitě Orlů i celé 2. ligy skupiny Východ.

To v Hodoníně si počínají o něco skromněji, nejlepším hráčem je útočník Aleš Dufek s dvaadvaceti body, kterých docílil díky deseti brankám a dvanácti přihrávkám. O tři body horší jsou Matěj Charvát a Petr Peš, oba dosáhli shodně na devatenáct bodů.

Jihomoravské mančafty se v této sezóně utkaly ve dvou případech. Úvodní souboj byl k vidění v rodišti Tomáše Garriguea Masaryka 26. října, druhý o měsíc později ve městě okurek. Znojmo v obou případech dokázalo vstřelit čtyři góly, což mu vždy stačilo k výhře. Hodonín před svými fanoušky skóroval jednou, v odvetě pak dvakrát.

.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Petr Blaha
Čároví rozhodčí:Marek Bubela, Tomáš Bezděk

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Jenáček, Zukal, Stránský, Kloz "A", Sedláček, Mareš, Remta – Špaček, Šťovíček "C", Svoboda, Kotrba, Čermák, Sklenář, Adámek, Beránek, Pigl, Kalčík.
SHKM Baník Hodonín:Šurý - Němec, Vyrůbalík (A), Šmach, Rauš – Krejčiřík, Yarovinsky, Romančík, Charvát, Bartes, Krejčí, Peš (A), Matějka, Sajdl (C), Bořuta, Dufek.
NEWSLETTER