Vojtěch Kloz: Bylo to pro nás zbytečně ubojované utkání

Rozhovory
ČT 12. 1. 2023
Urostlý obránce přišel na jih Moravy před startem druholigové sezony a svými zkušenostmi tuží znojemskou defenzívu. Momentálně je v kádru také tím nejzkušenějším hráčem, který tráví na ledě velkou porci času. Po duelu s Vyškovem kvitoval zisk tří bodů, spokojen však nebyl s tím, jak si k nim jeho tým zkomplikoval cestu. „Nebyli jsme schopni předvést jednoduchý hokej,“ říká po středeční výhře Vojtěch Kloz.

Vítězství nad Vyškovem se rodilo velmi těžko, pro tým hodně upracované tři body..
Bohužel jsme si sami zkomplikovali celý zápas a nebyli jsme schopni předvést jednoduchý hokej, který předváděli hráči Vyškova. A více méně jim vycházel. Máme sice tři body, ale bylo to od nás zbytečně ubojované utkání. Myslím si, že jsme měli zahrát daleko lépe. A my na to máme, abychom hráli daleko lépe.

Nepříjemný moment se stal na konci druhé třetiny, kdy jste inkasovali v poslední vteřině. Rozhodilo to tým?
Věděli jsme, že to byla v podstatě náhoda. Puk se odrazil od konstrukce před bránu, kde máme samozřejmě být my a prostor má být pokrytý. Ale stalo se. Vůbec jsme neměli hlavy dole. Věděli jsme, že si jdeme za vítězstvím, a taky to tak nakonec dopadlo.

Znojmo stále vyhrává, ale už to nejsou ty výsledky ze začátku sezony. Kde podle vás hledat příčiny?
Šancí je pořád dost, ale teď nás strašně trápí koncovka. Kdyby nás nezlobila, tak se ani dnes tak netrápíme. Šancí bylo dost. Ale na každý tým v sezoně přijde útlum, k nám dorazil teď. Lepší než aby to bylo v play-off.

Dopadá na vás absence některých tahounů týmu?
I když nám momentálně chybí naši dva skvělí hráči, Hruška se Svobodou, tak pořád máme tak kvalitní tým, že takové komplikace nesmíme dopustit. Musíme si sami v hlavách přebrat, jak k této situaci přistoupit.

Jak jste říkal, zkušenější hráči nejsou momentálně týmu k dispozici. Přebíráte jejich roli?
Bohužel jsem momentálně nejstarší v kabině, takže musím. Od toho jsem ale tady. Máme v týmu hodně mladých hráčů, kteří se potřebují posunout dál. Jak na tréninku, mimo led, tak i na ledě. Jako tým ale fungujeme skvěle.

Jste často na ledě, chodíte na přesilovky i oslabení. Vyhovuje vám takový zápřah?
Samozřejmě, já jsem rád, když jsem takto v tempu. Čím víc jsem na ledě, tím líp se cítím.

Ve vánoční pauze jste naskočil za prvoligový Sokolov. Bylo to pro vás příjemné zpestření?
Já jsem nikdy tak dlouhou pauzu neměl, takže jsem přivítal, že jsem si mohl zahrát za Sokolov. Hrál jsem proti nejlepším týmům v první lize a opravdu jsem si to užil.

NEWSLETTER