Kirill Nižnikov: Jako tým můžeme být spokojeni za to, co jsme zatím předvedli

Rozhovory
NE 25. 12. 2022
Kirill Nižnikov zhodnotil nejen výkon svůj, ale také celého týmu. Prozradil, jak slaví Vánoce a děkuje všem fanouškům za jejich přízeň a podporu.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste zhodnotil poslední zápas tohoto roku?

Byl to opravdu zajímavý zápas. Spoluhráči byli skvělí, první třetina nebyla sice z naší strany příliš dobrá, nebyla tolik rázná jak bychom chtěli, ale fanoušci nás dostali zpátky do hry a my to nakonec zvládli, za což jsme byli šťastní.

Jak byste zhodnotil váš útočný přínos pro tým?

Já si myslím, že dobrý. Díky spoluhráčům se mi hraje lépe než na začátku. Mohlo by to být ještě lepší, ale občas se nedaří hra s pukem na hokejce. Díky hře týmu to však vždy zvládneme.

Více jak polovina zápasů za vámi, jak jste spokojen s výkony celého týmu?

Někdy nejsou naše výkony nejlepší, ale je to lepší a lepší. Hrajeme, co musíme, můžeme být spokojeni za to, co jsme prozatím předvedli, ale můžeme být vždycky ještě lepší.

Delší pauza před vámi, máte nějaké plány, jak tento volný čas využijete?

Ano, je to opravdu dlouhá pauza od hraní. Budeme nadále trénovat, máme tři dny volna na vánoční odpočinek a pak se vrátíme zpátky do tréninkového a herního procesu.

Můžete prozradit, kdo je váš hokejový vzor?

Jasně, je to Patrick Kane, rozhodně. Já miluju způsob, jakým hraje hokej. A také Auston Matthews.

Když se blíží Vánoce, zajímalo by mě, kdy je vlastně slavíte, jestli v prosinci nebo až v lednu?

Já vlastně slavím oboje. Moje manželka s její rodinou jsou zvyklí slavit tradiční české Vánoce, ale my dva spolu slavíme oboje.

Jak vypadá vaše štědrovečerní tabule?

Nad tím se musím zamyslet. (smích) Ale rozhodně obsahuje hrozně moc jídla. Pravděpodobně nějaké kachní maso, hádám, krůtí, možná ryba, já teď nevím, prostě spoustu jídla (smích).

Máte nějaký oblíbený vánoční film?

Tak to bude rozhodně Sám doma.

Na závěr, máte něco na srdci, co byste rád vzkázal fanouškům?

Ano, jsem opravdu moc rád, že tu můžu být, že nás takto skvěle podporují, je to od nich úžasná podpora. Za to bych jim moc rád poděkoval a ať nám nadále zachovají přízeň a chodí nám fandit na další zápasy, jako doposud.

NEWSLETTER