Erik Mareš: Po Novém roce se vrátíme ještě silnější

Rozhovory
ST 21. 12. 2022
Nejproduktivnější obránce Orlů Erik Mareš hodnotí dosavadní týmový výkon velmi pozitivně. Také se mu líbí rodinná atmosféra mezi klubem a fanoušky. O vánoční přestávce přijde lehký odpočinek a následné poctivé trénování do další fáze sezóny.

Sezóna se již překlopila do druhé poloviny, jak hodnotíte týmový výkon?

Za mě určitě úspěšně. Jednou jsme sice prohráli, bohužel, ale pořád plníme to, co po nás trenéři chtějí. Hlavně každý zápas vyhrát za tři body, abychom měli co nejlepší pozici do play-off, takže zatím velká spokojenost.

Jste nejproduktivnější obránce… Jak jste ve Znojmě spokojený?

Jsem velmi spokojený. Hlavní ale je, že bodujeme jako tým. Osobní statistiky určitě potěší, ale je to spíš takový bonus k týmovému úspěchu.

Poslední domácí zápas se nesl ve vánočním duchu, jak jste to vnímali z ledu?

Měli jsme speciální vánoční dresy, které z aukce podpoří místní nemocnici. Je pěkné při takové příležitosti podpořit i dobrou věc. Začátek utkání byl moc hezký, jak bylo zhasnuto a všude svítily prskavky. Něco takového jsem ještě nezažil, je to od fanoušků moc milé.

Znojemští fanoušci na domácí i venkovních zápasech dělají výbornou kulisu… Jak se vám líbí?

Musím říct, že fanoušci jsou tady fakt výborní. Když jsem byl v Ústí, tak na venkovní zápasy, které byly dál, moc nejezdili. Podporují nás, i když se nám některé třetiny nedaří, za což jsme moc rádi.

Klub pro fanoušky pořádá i různé akce... Jak takové věci vnímáte?

Určitě je to fajn, když lidi mají možnost mít s hráči i více osobní kontakt než jen z tribuny. Poslední Family Day se povedl, přišlo hodně lidí a všichni jsme si to užili.

Čeká vás delší vánoční přestávka než je zvykem, víte už jaký budete mít program?

Do Vánoc budeme mít ještě tréninky. Potom dostaneme přes svátky pár dní volno, ale hned po Vánocích budeme zase trénovat a připravovat se na další zápasy. Chceme dál pokračovat na vítězné vlně a mít do play-off co nejlepší pozici.

NEWSLETTER