Jiří Beroun: Utkání rozhodly osobní souboje a lepší kondice

Rozhovory
NE 18. 12. 2022
Hokejisté Znojma mají za sebou poslední utkání kalendářního roku 2022 a oproti minulým ročníkům je čeká netradiční skoro tři týdny trvající vánoční a novoroční přestávka. Pod vedením hlavního trenéra Jiřího Berouna si Orli udržují na čele 2. ligy skupiny Východ pohodlný náskok čtyřiadvaceti bodů.

Utkání s Novým Jičínem bylo dlouho velmi těsné. Jak ho hodnotíte?
Před utkáním byla v kabině rozmluva s majitelem klubu Pavlem Oherou, kluci byli potom možná trochu nervózní a navíc jim to tam nechtělo padat. Pohyb byl jinak dobrý, ale bylo vidět na hráčích, že mají svázané ruce a nedařilo se v zakončení.

Měnili jste v průběhu utkání nějak taktiku?
Ne neměnili. Snažili jsme se pořád o rychlý přechod do útočného pásma, v první třetině se to úplně nedařilo, ztráceli jsme kotouče v osobních soubojích, ale postupně se to zlepšilo a soupeři začaly také docházet sily, čehož jsme využili k překlonění utkání na naší stranu.

Nyní vás čeká netradiční pauza. Jaký bude mít tým program?
I mezi svátky budeme mít tréninky, chceme pokračovat v nastoleném trendu, na který jsme najeli v nedávné době, kdy jsme měli nějaký týden volný a kluci absolvovali opravdu náročné tréninky, což bylo možná i v zápasech poznat. O svátcích dostanou samozřejmě hráči čtyři dny volna, pak se znovu bude trénovat a na přelomu roku je čekají další dva dny volna. Chceme ale pořád makat a posouvat se za naším cílem.

Jak to vypadá s marodkou?
Robert Havlát by po svátcích měl začít s tréninkem a Honza Sedláček už s námi je na ledě, takže už bude po novém roce určitě k dispozici.

Končí rok 2022, co vzkázat fanouškům?
Chtěl bych popřát všem fanouškům pěkné svátky. Hlavně to zdraví do nového roku, děkujeme jim za všechnu podporu a těšíme se na ně i v tom roce nadcházejícím, kde na ně budeme znovu spoléhat, protože jsou skvělí.

NEWSLETTER