Opět v Orlím dresu! Do Znojma přichází Petr Beránek

Aktuální zprávy
ST 23. 11. 2022
Orli posilují útočné řady. Do konce sezóny přichází na hostování všem znojemským fanouškům jistě dobře známý Petr Beránek.

„Petr zná znojemské prostředí, bydlí tu. V momentě, kdy se jej Jihlava rozhodla uvolnit, jednali jsme hodně rychle. Navíc i Petr sám projevil zájem k nám přijít. Dohodli jsme se obratem a jsme rádi, že díky jeho příchodu nadále zvýšíme konkurenci v útoku. Hledáme nyní ještě jednoho typově podobného hráče," uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

Devětadvacetiletý Beránek, urostlý 186 cm měřící útočník, je odchovancem Komety Brno. Během své hokejové kariéry působil v různých hokejových soutěžích. Za zmínku určitě stojí jeho angažmá v kanadské OHL (Ontario Hockey League), kde odehrál dvě sezóny a ve 118 zápasech posbíral 61 kanadských bodů za 23 gólů a 38 asistencí. Pro znojemské fanoušky je to jistě známé jméno, neboť zde odehrál tři sezóny v mezinárodní soutěži EBEL. Z celkového počtu 122 zápasů získal 66 bodů za 22 gólů a 44 asistencí. Covidovou sezónu 2020/2021 zahájil taktéž ve Znojmě, ale zde ji nedohrál a přesunul se do Třebíče.

V loňské sezóně nastupoval za Jestřáby z Prostějova, kde získal dvacet sedm bodů za 16 gólů a 11 asistencí. Letos posílil Duklu Jihlavu, ale po 21 zápasech se s klubem vzájemně dohodl a ukončil smlouvu. Nyní tak může své kvality předvést ve Znojmě. Již dnes večer nastoupí ve Žďáře nad Sázavou.

Statistiky Petra Beránka:

NEWSLETTER