První proti třetímu: Orli letí do Vyškova

Naši soupeři
ÚT 15. 11. 2022
Souboj dvou druholigových nováčků uvidí ve středu od 18:00 vyškovský zimní stadion. Orli ze Znojma na něm budou hájit svou zatím stoprocentní bilanci, domácí Vyškov se pokusí být prvním týmem, který ji naruší.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Domácí si přitom na Znojmo poměrně věří, chtějí dosud suverénnímu tabulkovému lídrovi znepříjemnit život fyzickou hrou, napadáním u hrazení a aktivním pohybem na menším hřišti, které jejich stánek nabízí.

Nutno dodat, že Vyškovu se zatím paradoxně lépe daří na hřištích soupeřů. Poslední dva zápasy hrál doma a dařilo se mu střídavě: porážku 2:3 po prodloužení s Havířovem následovalo vítězství 6:3 nad Žďárem nad Sázavou.

Nejproduktivnějším hráčem Vyškova je s 19 body (12 + 7) ex-znojemský útočník Tomáš Komínek, který si na jihu Moravy zahrál bývalou EBEL, 1. ligu a získal zde juniorský titul mistrů republiky. V obraně je lídrem týmu ve 43 letech velmi dobře známý veterán Tomáš Žižka.

První vzájemné měření sil v tomto ročníku dopadlo výrazně lépe pro Znojmo, které na domácím ledě zvítězilo 7:0. Do branky Orlů by se měl tentokrát postavit Matěj Žajdlík.

Sestavy z posledních zápasů

Hokej Vyškov:Kořének – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Hefka, Dobiáš – Sebera, Janeček, Tomajko – Čuřík (A), Vašíček, Komínek (A) – Kořenek, Čejka, Weintritt.
Orli Znojmo:Groh – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Havlát, Špaček, T. Svoboda (C), Köver, O. Svoboda, L. Adámek, Hruška (A), Čermák, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.