První proti třetímu: Orli letí do Vyškova

Naši soupeři
ÚT 15. 11. 2022
Souboj dvou druholigových nováčků uvidí ve středu od 18:00 vyškovský zimní stadion. Orli ze Znojma na něm budou hájit svou zatím stoprocentní bilanci, domácí Vyškov se pokusí být prvním týmem, který ji naruší.

Domácí si přitom na Znojmo poměrně věří, chtějí dosud suverénnímu tabulkovému lídrovi znepříjemnit život fyzickou hrou, napadáním u hrazení a aktivním pohybem na menším hřišti, které jejich stánek nabízí.

Nutno dodat, že Vyškovu se zatím paradoxně lépe daří na hřištích soupeřů. Poslední dva zápasy hrál doma a dařilo se mu střídavě: porážku 2:3 po prodloužení s Havířovem následovalo vítězství 6:3 nad Žďárem nad Sázavou.

Nejproduktivnějším hráčem Vyškova je s 19 body (12 + 7) ex-znojemský útočník Tomáš Komínek, který si na jihu Moravy zahrál bývalou EBEL, 1. ligu a získal zde juniorský titul mistrů republiky. V obraně je lídrem týmu ve 43 letech velmi dobře známý veterán Tomáš Žižka.

První vzájemné měření sil v tomto ročníku dopadlo výrazně lépe pro Znojmo, které na domácím ledě zvítězilo 7:0. Do branky Orlů by se měl tentokrát postavit Matěj Žajdlík.

Sestavy z posledních zápasů

Hokej Vyškov:Kořének – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Hefka, Dobiáš – Sebera, Janeček, Tomajko – Čuřík (A), Vašíček, Komínek (A) – Kořenek, Čejka, Weintritt.
Orli Znojmo:Groh – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Havlát, Špaček, T. Svoboda (C), Köver, O. Svoboda, L. Adámek, Hruška (A), Čermák, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.
NEWSLETTER