Znojmo si jede pro další skalp do Nového Jičína

Naši soupeři
PÁ 11. 11. 2022
Orli proplouvají ligovou sezonou s elegancí a prozatím stoprocentní bilancí. Po triu domácích zápasů se znovu ocitnou v roli hostujícího celku a za body odcestují do Nového Jičína. Duel s Ďábly startuje v sobotu od 18:00.

Svěřenci hlavního kouče Kamila Gebauera nezačali letošní ročník vůbec dobře a hned na jeho startu si připsali tři porážky v řadě. Poté ale zafungovala týmová chemie a Nový Jičín si postupně připisoval další a další body, momentálně má v zádech čtyřzápasovou vítěznou šňůru, díky které se vyšvihl na čtvrté místo soutěžní tabulky. Své doposud poslední utkání odehrál přesně před týdnem na ledě Havlíčkova Brodu, kde v dramatické bitvě zvítězil těsným rozdílem 6:5.

Nejproduktivnějším borcem mužstva je útočník Roman Maliník (6 + 7), jenž patří se svými šesti přesnými zásahy společně s Tomášem Frankem a Viktorem Konečným k nejlepším střelcům Ďáblů. Mezi třemi tyčemi dostává nejvíce prostoru Daniel Šimonů, ten si již připsal sedm vítězných zápasů a svými statistikami si vydobyl pozici ve čtyřlístku nejúspěšnějších maskovaných mužů ligy.

Znojemští hokejisté bez jediného zaškobrtnutí hájí první pozici východní ligové skupiny. S devětatřiceti body při skóre 83:13 zatím nenašli konkurenta. Také ve středu si s chutí zastříleli a „Velmezu“ nadělili hned dvanáct branek. Do týmové sestavy se po zranění vrátil Ondřej Svoboda, do hry zasáhla také nová akvizice – další útočník Patrik Čermák, jenž je ve Znojmě prozatím na zkoušku.

Orli se s Novojičínskými utkali v rámci třetího kola hned na startu měsíce října a v poklidu si dokráčeli pro domácí vítězství 7:1. Hattrick si, stejně jako ve středečním utkání proti Velkému Meziříčí, připsal Kirill Nižnikov. Za hosty korigoval skóre právě již zmiňovaný Roman Maliník.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Špaček, Köver, O. Svoboda, Havlát, Sklenář, Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček, T. Svoboda (C), Čermák.
HK Nový Jičín:Šimonů – Pospíšil, Foltýn, Hruška, Váňa, Kožený, Holaň – Flok, Konečný, Hilšer, Lehečka (C), Pecha, Gebauer, Štefka, Handl, Květoň, Maliník.
NEWSLETTER