Jakub Jenáček: Snažíme se lidem dávat to, proč na hokej chodí

Rozhovory
PO 7. 11. 2022
Třiadvacetiletý obránce přišel do Znojma před startem druholigové sezony. Odchovanec zlínského hokeje se velmi rychle usadil v základní sestavě týmu a v souboji se Žďárem nad Sázavou vsítil svůj premiérový gól v dresu Orlů. „Chceme vítězit a dominovat v každém utkání,“ říká po další vysoké výhře nad soupeřem Jakub Jenáček.

Jakube, dá se souhlasit s tím, že utkání rozhodla především druhá třetina?
Byl to pro nás zvláštní zápas. V první třetině jsme se snažili vletět na soupeře, což se nám dařilo přetavit pouze v optický tlak, vytěžili jsme z toho málo střel, a tím pádem i málo gólů. Ve druhé třetině byla naše hra přímočařejší, podařilo se nám dát gól a už to bylo z naší strany daleko lepší.

Na gól jste se z počátku hodně nadřeli, poté už začaly padat jeden za druhým...
Chvíli nám dnes trvalo, než jsme se rozstříleli. Pak se nám ale uvolnily ruce, začali jsme si více věřit a věděli jsme, že jsme na dobré cestě.

Vy sám jste autorem jedné z branek, vaší první v sezoně. Docela jste se na ni načekal...
Mám z gólu obrovskou radost. Už jsem si moc přál, aby přišel. Sjížděl jsem si před bránu, Lukáš Zukal vystřelil od modré, ke mně se puk odrazil a byl jsem prostě tam, kde jsem měl zrovna být. A jsem za něj opravdu rád.

Žďár nastoupil jen s dvanácti hráči v poli, zažil jste někdy takový zápas v mužském hokeji?
Myslím si, že ne. Naposledy snad někdy v juniorce ve Vsetíně. Docela jsme na to s klukama před zápasem koukali...

Pociťovali jste ten nepoměr sil v utkání hodně výrazně?
My přebruslíme většinu soupeřů, ať už je jich dvanáct nebo dvacet. Ale asi to cítit bylo. Přišlo mi, že se snažili spíše jen čekat, ať už ve středním nebo v obranném pásmu, takže počtu hráčů samozřejmě museli i přizpůsobit taktiku. Ve třetí třetině už to asi trochu cítit bylo.

Během šesti dnů musíte sehrát tři zápasy, jak zvládáte náročný program?
Myslím, že je naopak dobře, že ten program máme teď takový nahuštěný. Většina z nás je na to zvyklá. Je super, že všechny tři zápasy jsou doma a nemusíme cestovat. Určitě žádný negativní vliv to na nás mít nebude, jsme připravení.

Ve Znojmě se mluví o jasném cíli, tedy postupu do vyšší soutěže. Byl jste někdy v podobné situaci?
Nejlépe se to dá asi porovnat se Vsetínem, kde se také chtělo postupovat. Tam to nevyšlo a bylo to pro klub obrovské zklamání. Nějaký velký tlak zatím asi nepociťuji, nechci si to vůbec dávat do hlavy. Na druhou stranu trenéři a starší hráči nás udržují v neustálém pozoru – ať jsme disciplinovaní, ať na sobě neustále pracujeme.

Vy sám jste ve Znojmě spokojený?
Moc se mi ve Znojmě líbí. Všude se setkáváme s naprosto profesionálním přístupem. Navíc fanoušci jsou skvělí. Vůbec jsme nečekal, že bude chodit tolik lidí a jsem z toho nadšený. Celkově jsem tady moc spokojený.

NEWSLETTER