Domácí série zápasů pokračuje. Na jih Moravy zavítají žďárské Plameny

Naši soupeři
NE 6. 11. 2022
Hokejisté Znojma se po jednodenní pauze znovu představí v zápasovém tempu. Na domácím ledě přivítají, v odloženém utkání 8. kola, mužstvo Žďáru nad Sázavou, se kterým se jako jediným v tomto ročníku ještě nesetkali. Utkání startuje v pondělí v 18:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Žďár nad Sázavou je dalším dlouholetým účastníkem druhé ligy a v letošním ročníku se zatím trápí. Plameny jsou po deseti odehraných zápasech na deváté příčce se ziskem jedenácti bodů a od dua posledních Opava – Hodonín je dělí pouhý bod. Tým trenéra Martina Sobotky má druhý nejmenší počet vstřelených branek (28) a zvítězil jen ve třech zápasech (Hodonín, Opava, Havířov).

Mužstvo z Vysočiny má za sebou sérii pěti utkání na domácím ledě, ale vytěžit se podařilo jen dva body za porážky po prodloužení či nájezdech a před čtyřmi zápasy na venkovních kluzištích je tak nečeká nic lehkého. Naposledy doma nestačil Žďár na Kopřivnici (3:6).

Brankářem číslo jedna je Jiří Sláma (86%), který nastoupil do devíti zápasů. Defenzíva stojí bodově především na dvojici Martin Pleva (0 + 6) a velezkušený Martin Lojek (4 + 1). V útoku je nejproduktivnější Lukáš Bureš (2 + 7) a Jan Wasserbauer (2 + 3).

V sestavě Plamenů bude chybět mladý útočník Dominik Adam, který na vlastní žádost odešel do Chotěboře. Stejně tak do utkání nezasáhne Lukáš Jícha, který za faul v utkání proti Velkému Meziříčí dostal trest až do 17. listopadu. Otazníky visí nad starty trojice Patrik Vašíček, Marek Prokš a Tomáš Chlubna.

Znojmo pokračuje na vítězné vlně a po jedenácti zápasech stále nepoznalo hořkost porážky. Nutno podotknout že sobotní vítězství nad Valašským Meziříčím se nerodilo lehce a podobná zaváhání fanoušci ani hráči na domácím ledě neočekávají. Dva body v utkání posbírali Tomáš Svoboda a Kirill Nižnikov. Vítěznou trefu zaznamenal svým prvním přesným zásahem v sezóně obránce David Stránský.

V utkání vyšla bodově na prázdno nejúdernější řada Orlů Martin Šťovíček (13 + 8), Dominik Sklenář (8 + 12) a Marek Špaček (3 + 15). V brance by tentokrát měl nastoupit Dominik Groh (93,75%). Otazníky u startů nadále visí u trojice Jan Sedláček, Max Kotrba a Ondřej Svoboda.

Vzájemné zápasy jsou již velmi staré. Obě mužstva se naposledy setkala v sezóně 1996/1997. Na domácím ledě Znojmo prohrálo 1:3 a na Vysočině dokonce 4:7.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Špaček, Köver, Havlát, Svoboda (C), Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.
SKLH Žďár nad Sázavou:Sláma – Pleva, Peslar, Půža, Macek, Svoboda, Lojek – Wasserbauer, Štěpánek, Kotlík, Bureš, Štola, Pilný, Vaňkovský, Gregar, Grauer.
NEWSLETTER