Jako tým fungujeme na sto procent, chválí Jiří Remta

Rozhovory
NE 6. 11. 2022
Orli po vyrovnaném zápase s Valašským Meziříčím dále potvrzují roli favorita. Týmový výkon si pochvaluje Jiří Remta, který minulý zápas na ledě Havlíčkova Brodu vstřelil svůj první gól ve znojemském dresu.

Zápas neměl obvyklý vývoj, odskočení na vysoké skóre, ale těsná výhra. Jak byste zápas zhodnotil?

Jsme zvyklí střílet hodně branek a vést o vysoké skóre, přesně v tom byl zápas jiný. Neproměnili jsme spoustu šancí, do kterých jsme se dostali. Lehce nás i psychicky složil ten první gól, který jsme dostali na 1:1. Ale naštěstí to dobře dopadlo.

Už 11 zápasů držíte neporazitelnost, jste suverénně první v tabulce…Jak hodnotíte týmový výkon?

Velmi pozitivně. Jako tým fungujeme na sto procent. Stále na sobě pracujeme, aby přišly ještě lepší výsledky. V brankovišti máme skvělou oporu a na oba gólmany se můžeme vždy spolehnout, za což jsme velmi rádi.

Minulý zápas přišel první gól za Znojmo…Jste rád, že jste dostal nabídku hrát tady ve Znojmě?

Za gól jsem určitě moc rád, stejně jako za šanci jít do Znojma. Náš hlavní cíl je hrát týmově co nejlépe a postoupit do Chance ligy. Velmi mě těší, že se mohu podílet na klubovém, a i osobním úspěchu.

Ze začátku jste hrál v obraně, teď útok. Co vám více vyhovuje?

Nedokážu říct přesně kde se mi hraje lépe. Ze začátku pro mě byl přesun do útoku složitý. Celý život jsem hrál v obraně, takže si na to pořád zvykám, ale baví mě to.

Je těžké udržet koncentraci v zápasech, když odskočíte soupeři o velký rozdíl?

Máme tady zkušené hráče a s koncentrací nemáme problém. Když vedeme hraje se nám samozřejmě podstatně lépe a máme větší klid na hokejkách. Takže bych to viděl spíš jako kladnou věc.

Následují další dvě domácí utkání nezvykle ob den…Je to lepší hrát takto rychle po sobě doma, než třeba jezdit na venkovní zápasy?

Určitě je lepší hrát na domácím stadionu. Tady ve Znojmě je výborná divácká kulisa. Jsme za ni hrozně moc rádi a vděční. Doufáme, že bude stále chodit tolik fanoušků a poženou nás dál dopředu za naším společným cílem.

NEWSLETTER