Znojemští znovu v roli hostů, své kroky směřují do Hodonína

Naši soupeři
ÚT 25. 10. 2022
Na Orly čeká již deváté utkání letošního ligového ročníku. Všech osm předchozích se stalo jejich kořistí, o další skalp zabojují v nedalekém Hodoníně, kam míří i s velkou podporou svých fanoušků, kteří se vydávají povzbudit svůj tým v rámci vlakového výjezdu. Jihomoravské druholigové derby startuje ve středu od 18:00.

Nováček druholigové mapy odstartoval ligovou sezonu pěti prohrami. Body začal sbírat až v polovině října a nyní má v zádech tři vítězství v řadě – na domácím ledě si poradil s Kopřivnicí, ale přivezl i dvě vítězství z Vyškova a Opavy. Hlavní kouč mužstva Radko Křivinka a jeho asistent Martin Vyrůbalík, jenž krátce oblékal i extraligový dres Znojma, tak prozatím dovedli svůj tým k osmi bodům, které stačí na deváté místo v soutěžní tabulce.

Na soupisce Hodonína najdeme několik zajímavých jmen. Mezi obránci vyčnívá Ondřej Šmach, tento šestatřicetiletý bek hájil v letech 2004-2007 i znojemské barvy, další zkušeným zadákem je Lubomír Škápik. V útočných řadách zaujme rodák ze Znojma Petr Peš. Týmovým statistikám kraluje s deseti body (4 + 6) Aleš Dufek.

Znojemští hokejisté pokračují v suverénních výkonech a s přehledem a sedmibodovým náskokem kralují druholigové tabulce východní konference. V sobotním utkání v Havířově Orli opět plně bodovali, po třech zápasech však také inkasovali a klubový rekord v počtu minut bez inkasované branky tak momentálně činí 231 minut. Týmové statistiky ovládl se sedmnácti body Marek Špaček, nejlepším střelcem mužstva je s jedenácti trefami Martin Šťovíček. Oba navíc svými čísly vévodí i ligové produktivitě.

Při pravidelném střídání gólmanů by se měl v Hodoníně postavit mezi tři tyče Matěj Žajdlík, který se pyšní téměř 99% úspěšnosti zákroků.

Sestavy z posledních zápasů

SHKM Hodonín:Dolíška - Šmach, Polesný “A“, Škápik “A“, Němec, Rauš, Kališ – Sajdl “C“, Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš, Popelka - Dufek, Charvát M., Hložánek - Krejčí, Štědrý, Bartes.
Orli Znojmo:Groh – Remta, Tejnor "A", Zukal, Kloz, Jenáček, Stránský, Mareš – Adámek, Pigl, Svoboda "C", Havlát, Köver, Hruška "A", Sklenář, Nižnikov, Špaček, Šťovíček.
NEWSLETTER