Loni prvoligový Havířov dalším soupeřem Orlů

Naši soupeři
PÁ 21. 10. 2022
V dalším pokračování druholigové výzvy čeká na znojemské hokejisty soupeř zvučného jména. AZ Havířov ještě loni působil v CHANCE lize, odkud po nevydařeném ročníku sestoupil. V sobotu od 17:00 se na jeho ledě Orli pokusí vybojovat další vítězství.

Havířov sice nevyhlásil za jednoznačný cíl postup zpět o soutěž výš, nicméně v druholigové konkurenci patří určitě ke kvalitnějším soupeřům. Zatím prožívá v letošním ročníku kuriozní příběh, kdy venku pokaždé bodoval a ze čtyř utkání vytěžil deset bodů, doma ale dosud nezískal ani jeden a třikrát prohrál!

Nejzajímavějším jménem havířovské sestavy je třiačtyřicetiletý obránce Petr Kuboš s extraligovými zkušenostmi z Vítkovic, Slavie nebo brněnské Komety. Nejvyšší soutěž si zahrál také Martin Dudáš nebo útočník Marek Haas. Na havířovské soupisce také figuruje (a jeden zápas za AZ odehrál) obránce Michael Kolarz, který v ročníku 2013/14 působil ve Znojmě v tehdejší EBEL.

Orli zatím sezónou prolétají suverénně, ze sedmi utkání mají maximální počet 21 bodů, přičemž inkasovali jen šestkrát a aktuálně drží sérii 197 minut bez inkasované branky. Při pohledu do statistik vládne celé lize útočné trio Špaček, Sklenář, Šťovíček, které se samo postaralo už o osmnáct branek. Brankář Matěj Žajdlík zatím ve čtyřech utkáních inkasoval jedinou branku. Pokud trenéři vytrvají v pravidelném střídání maskovaných mužů, měl by v sobotu dostat šanci Dominik Groh.

Sestavy z posledních zápasů

AZ Havířov:Šindelka – Mrowiec, Bílek, Havlík, Kuboš, Ščurek, Kunc, Dudáš – Ćmiel, Zdeněk, Mrva, Pastor, Spratek, Tvrdý, Antoníček, Pawliczek, Foltyn, Apolenář, Krupa, Kofroň.
Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Tejnor, Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – T. Svoboda, Hruška, Adámek – Sklenář, Šťovíček, Špaček – Havlát, Köver, Nižnikov – O. Svoboda, Pigl.
NEWSLETTER