Mareš: Chci hrát hlavně hokej, ale počítám i s provokacemi soupeřů a zákeřnou hrou

Rozhovory
PO 17. 10. 2022
Znojmo nadále kráčí druholigovým ročníkem bez porážky a navíc 192 minut neinkasovalo. Body sbírá i jednadvacetiletý obránce Erik Mareš, který na jih Moravy zamířil před sezónou z Ústí nad Labem a v posledním vítězném utkání proti Opavě si vyzkoušel i úspěšnou bitku.

Třetí zápas za sebou bez inkasované branky. Jaké jsou pocity?
První dvě třetiny jsme se snažili hrát hlavně pozorně z obrany a ve třetí už to bylo plné zbytečných zákroků, které rozhodčí nechal být a podle mě ten zápas úplně nezvládl. Určitě nás znovu podržel brankář, a pokud budeme hrát nadále takto, tak musíme i nadále vítězit.

Nasbíral jste zatím na obránce sympatických šest bodů v sedmi zápasech. Převládá spokojenost s osobními výkony?
Já jsem určitě zatím spokojený. Proti Opavě jsem tedy bohužel nebodoval, ale mám kolem sebe zkušené hráče Honzu Hrušku, Tomáše Svobodu a Vojtěcha Kloze, kteří mi neskutečně pomáhají a s nimi se hraje opravdu výborně.

Po sedmi zápasech zůstáváte jako jediní v celé druhé lize neporaženi. Hodnotíte tedy výkony pozitivně?
Jediné utkání, kde jsme měli problémy, bylo Velké Meziříčí, které má ale specifické kluziště a pro nás nebylo lehké se přes to jejich malé střední pásmo dostat do útoků a zakončovat. Jinak ale dáváme mnoho branek a docela se nám daří i v přesilovkách.

Jak osobně vnímáte tlak veřejnosti, klubu, médií, kteří očekávají úspěch v letošním ročníku?
Rád hraji pod tlakem. Jsem na to zvyklý z Ústí nad Labem, kde jsem jako malý kluk hrál pod trenérem svým tátou, takže mi to nevadí. Fanoušci i sázkaři můžou být zatím s námi spokojeni.

V utkání s Opavou jste předvedl pěstní souboj. Vyhledáváte tyto situace?
Snažím se hrát hlavně hokej, ale tady v tomto případě to vzniklo tím, že mě sekl úplně zbytečně pod koleno. Pak už jsme se domluvili a dopadlo to, jak to dopadlo.

Očekáváte, že budou i další soupeři se snažit vás rozhodit provokacemi?
Už v první třetině bylo několik sekund do konce a soupeř se podívá na čas a nastřelí Marka Špačka pukem do kotníku. Za mě zcela zbytečné. Počítáme s tím a i trenéři nás na to upozorňují, že soupeři budou hrát tvrdě až zákeřně.

NEWSLETTER