Ukončit neporazitelnost Znojma se pokusí loňský finalista z Opavy

Naši soupeři
PÁ 14. 10. 2022
Druholigový koloběh pokračuje a Orly čeká druhý ze tří domácích zápasů v řadě. Na ledě Nevoga arény se tentokrát představí nejvzdálenější soupeř Znojma, mužstvo Opavy. Duel severu proti jihu bude zahájen v sobotu v 17:30.

Opava zatím marně vzpomíná na svoji loňskou formu, která Slezany katapultovala až do finále skupiny Východ, kde však nad jejich síly byl Nový Jičín a srazil je 4:0 na zápasy. Slezané dokázali porazit jen Velké Meziříčí a po prodloužení Valašské Meziříčí shodně 3:2. Jinak ale nestačili na Kopřivnici 4:9, Žďár nad Sázavou 1:4, Havlíčkův Brod 2:4 a naposledy ztratili slibně rozehraný duel na ledě Nového Jičína v poměru 2:3.

V tabulce tak patří mužstvu trenéra Aleše Tomáška až devátá příčka. Jeho asistentem je znojemským fanouškům známý Vladimír Holík, který odehrál dvě extraligové sezóny u Orlů a dostal se až do reprezentace.

Ofenzívu mužstva táhne prozatím především dvojice Adam Beránek (2 + 4) a Petr Wolf (1 + 5). Dvě branky už dokázal vstřelit i obránce, kapitán a odchovanec znojemského hokeje Jiří Šindelář. V brance dostává přednost zatím Dominik Piták, kterému kryje záda Slovinec Ian Sotlar. Poslední utkání nedohrála důležitá dvojice Opavy pro přesilovky Tomáš Rousek a Tomáš Káňa. Nad jejich startem na jihu Moravy tak visí otazník.

Znojemští se vezou na vítězné vlně a více než 130 minut neinkasovali. Po vysoké výhře na ledě Kopřivnice 10:0 nedovolili skórovat ani Vyškovu, který odcestoval s výpraskem 7:0. Za šest zápasů již Orli nastříleli 38 branek a brankáři naopak propustili pouze šest kotoučů do sítě. Bod už získalo všech devatenáct hráčů, kteří zasáhli do hry.

Mimo hru nadále zůstává dvojice Max Kotrba a Jan Sedláček. V brankovišti se pravděpodobně objeví Matěj Žajdlík.

Znojmo se s Opavou naposledy setkalo před dvěma lety, kdy na domácím ledě Orli zvítězili 6:4. Pamětníci pak mohou vzpomínat na barážovou sérii o extraligu v roce 1998, kdy Opava zvrátila sérii z 0:3 na 4:3. Přímým aktérem byl tehdejší brankář a nyní manažer klubu u Orlů Petr Hrachovina a trenér Opavy Vladimír Holík.

Bulletin

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Groh – Kloz, Tejnor, Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – T. Svoboda, Hruška, Adámek – Sklenář, Šťovíček, Špaček – Havlát, Köver, Nižnikov – O. Svoboda, Pigl.
Slezan Opava:Piták – Pachula, Věntus, Zapletal, Thiel, Šindelář, Fědor, Vojtovič – Beránek, Štindl, Vašenka, Tomsa, Zelenka, Káňa, Buršík, Vojkůvka, Kadula, Wolf, Rousek, Římský.
NEWSLETTER