Potvrdí roli favorita? Orli odlétají na led Velkého Meziříčí

Naši soupeři
ÚT 4. 10. 2022
Znojemští hokejisté se po dvou domácích výhrách opět vydávají na cesty, tentokrát do sedmdesát kilometrů vzdáleného Velkého Meziříčí, které zatím ani jednou nebodovalo a krčí se v suterénu ligové tabulky. Utkání prvního s posledním startuje ve středu od 18:00.

Klub HHK Velké Meziříčí zažívá nepříjemný start do druholigové sezony. Po třech zápasech je stále bez jediného bodíku, navíc skóre dvě vstřelené branky k patnácti inkasovaným není dobrou vizitkou. Hlavní kouč – slovenský zkušený lodivod Jozef Zavadil – má k dispozici mladý tým, který si připsal prohry na ledě Opavy (3:1), Vyškova (9:0), ale také domácí porážku od Havířova (1:3).

Prozatím jediným úspěšným střelcem Horáckého hokejového klubu je Vojtěch Maštera, jenž má na svědomí oba dva přesné zásahy modrobílých. Zajímavostí místního stadionu jsou velmi malé rozměry středního pásma, modré čáry jsou od sebe ve velmi malé vzdálenosti, což může být pro soupeře nepříjemné.

Orli mají za sebou výtečný vstup do ligového ročníku. Sezonu otevřeli výhrou 3:0 na ledě Valašského Meziříčí, na ni navázali dvěma vítěznými domácími zápasy s Havlíčkovým Brodem (8:3) a Novým Jičínem (7:1). Při skóre 18:4 tak vedou druholigovou tabulku „Východ“ před Kopřivnicí, která má však shodný počet bodů.

Klubovým statistikám prozatím vévodí Dominik Sklenář s devíti body (4 + 5), čtyři přesné trefy má na svém kontě i Kirill Nižnikov, jenž se blýskl hattrickem proti Jičínu. Obránce Dominik Tejnor zase dokázal skórovat v každém odehraném utkání Znojma a s třemi góly a jednou asistencí je nejproduktivnější zadák mužstva. V brankovišti Orlů se pravidelně střídají Matěj Žajdlík (2 zápasy, 97,37%) a Dominik Groh (1 zápas, 85,71%). Kouč Jiří Beroun se prozatím musel obejít bez služeb mladého útočníka Maxe Kotrby a naopak velezkušeného beka Vojtěcha Kloze.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Jenáček, Tejnor, Stránský, Zukal, Sedláček, Mareš, Remta – Havlát, Köver, Špaček, Sklenář, Svoboda O., Svoboda T., Hruška, Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.
HHK Velké Meziříčí:Juda J. - Ambrož, Trnka, Slabý, Sedláček, Vlašín P., Koželuh, Báňa - Broža, Burian V., Malec, Dupljaku, Vedral, Juráň, Strnad, Maštera, Nesvadba, Doležal, Škvrně.
NEWSLETTER