Tomáš Svoboda: Panuje spokojenost, ale musíme být pořád pokorní

Rozhovory
NE 2. 10. 2022
Pětatřicetiletý útočník obléká dres se znakem orla na hrudi již čtvrtou sezónu a stal se oblíbencem znojemských fanoušků. Svými zkušenostmi a přehledem ve hře dodává týmu jistotu, v tandemu s Janem Hruškou navíc tvoří sílu, která by měla rozhodovat zápasy. Tomáš Svoboda se skromností přesto tvrdí: „Hra Znojma není jen o nás dvou.“

Tomáši, druhá vysoká domácí výhra v řadě, jaké jsou vaše dojmy z utkání?
Myslím, že za sebou máme klasický zápas, který nás bude čekat celou soutěž. Soupeři nám nedají nic zadarmo, ale to jsme věděli od začátku. Ve středečním utkání s Havlíčkovým Brodem se nám nepovedla třetí třetina, teď už jsme si na to dali pozor a dominovali jsme v ní. Jičín jsme nakonec přebruslili, což by měla být naše doména. Všichni od nás teď čekají, že budeme rozdávat vysoké počty gólů, ale já myslím, že druhá liga se zkvalitnila, nemusí to být vždy tak jednoznačné. Jak už jsem říkal, soupeři nám nedají nic zadarmo, jsem rád, že se nám zatím daří.

Pravidelně chodíte na přesilovky, jste autorem pátého gólu, který padl právě z této herní situace...
Za přesilovkový gól jsme samozřejmě rádi, ale padlo to z úplně jiné situace, než nacvičujeme. O tomto jsme jako tým mluvili i před sezónou. Je důležité, abychom improvizovali, pokud nám něco nejde. Abychom byli schopni dát gól z jakékoliv situace a ne jen z nacvičených signálů.

Ve Znojmě jste nyní obnovil spolupráci s vaším parťákem Janem Hruškou a chemie mezi vámi stále funguje.
Nějakou chvíli jsme spolu nehráli. Je to teď pro nás nová soutěž, musíme se s tím vším ještě více sžít. Myslím, že máme ještě velké rezervy, ale já věřím, že vše ještě přijde. Ale není to vše jen o nás.

Jak jako kapitán hodnotíte hru svého týmu?
Druhá lajna zatím předvádí parádní výkony, proti Jičínu se přidala i ta třetí. To je to důležité, co potřebujeme po celou sezónu...abychom měli tři pětky, které jsou schopny rozhodovat zápasy.

Máte za sebou tři jasná vítězství, plní zatím druhá liga vaše očekávání?
Ono je moc těžké říct si, co jsme vlastně očekávali. Samozřejmě počítáme s tím, že budeme sbírat co nejvíce bodů. S tím jsme do celé soutěže šli jak my hráči, tak vedení klubu a celé Znojmo. S výsledky zatím panuje spokojenost, ale musíme být pořád pokorní. Počítáme s tím, že každý se na nás bude chtít vytáhnout a my musíme být připraveni.

NEWSLETTER