Druholigová výzva je tu! První díl čeká ve Valašském Meziříčí

Naši soupeři
SO 24. 9. 2022
Nová sezóna je tu! Na znojemské hokejisty čeká nová výzva v podobě druhé ligy, která letos uspořádá jubilejní 30. ročník. Na úvod Východní konference čeká Orly výjezd do Valašského Meziříčí. Zápas s tamními Bobry začíná v 17:00.

Bobři Valašské Meziříčí patří mezi tradiční účastníky druhé ligy. Před letošní sezónou kádr výrazně omladili. Některé tradiční opory týmu odešly, o místo v sestavě se naopak perou mladíci na střídavý start z okolních klubů: Zlína, Vsetína nebo Přerova. Asi nejznámější osobou pro znojemské příznivce je Lukáš Finsterle. Aktuálně dvaatřicetiletý útočník totiž v sezóně 2013/14 odehrál během hostování ze Zlína v mezinárodní EBEL 37 zápasů, ve kterých si připsal dvě branky a pět asistencí.

Velkou nadějí je mladík Tadeáš Talafa, který předloni působil dokonce v juniorských týmech elitního švédského klubu Växjö Lakers. V letošním ročníku by měl své zápasové vytížení dělit mezi prvoligový Zlín a druholigové Valašské Meziříčí. Jinak kádr Bobrů nabízí mix zkušených třicátníků a mladíků bojujících o šanci.

Orli si po výsledkově úspěšné přípravě odpočali a do zápasového rytmu vletí kompletní. Chybět bude v průběhu prvních dvou týdnů obránce Vojtěch Kloz, na úvodní duel nebude k dispozici ani útočník Max Kotrba. Naopak novou tváří v mužstvu je loňský kapitán brněnské juniorky, dvacetiletý Jan Sedláček, který tak zabojuje o svou šanci v seniorském hokeji.

Zápas začíná v sobotu v 17:00 a připraven je pro vás klasický textový online přenos nebo placený stream na webu czechicehockey.tv.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Mareš, Tejnor, Stránský, Jenáček, Zukal, Remta – T. Svoboda, Hruška, Nižnikov, Šťovíček, Sklenář, Špaček, Havlát, O. Svoboda, Kotrba, Pigl, Adámek.
Bobři Valašské Meziříčí:Slovák – Hanák, Holiš, Gabrhelík, Mikulec, Liss, Kamas, Sviták – Kozubík, Vávra, Pětník – Bachánek, Tarnoczy, Fencl – Martinec, Vavřík, D. Stodůlka – Hrdý, Pokorný, Kuchařík.
NEWSLETTER