Nová éra startuje: staří známí, noví i zapomenutí soupeři

Naši soupeři
ST 21. 9. 2022
Start druholigové skupiny Východ je za dveřmi a my vám představujeme soupeře Orlů v nadcházejícím ročníku třetí nejvyšší české soutěže.

BK Havlíčkův Brod

Zimní stadion Kotlina (4000)

Největší hvězda – Jiří Vašíček

Havlíčkův Brod patří již delší dobu k aspirantům na možný návrat do CHANCE ligy, ale v každé sezóně přišlo nakonec zklamání a jejich setrvání ve třetí nejvyšší soutěží se tak protáhlo už na 8 let. Klub má ve svém kádru spíše mladší hráče, kterým bude dělat v nadcházejícím ročníku mentora 41-letý obránce Jiří Vašíček. Znojemští fanoušci pak mohou znát také beka Romana Čermáka, který odehrál část ročníku 2019/2020 v ICEHL.

AZ Havířov

Gascontrol Aréna (5100)

Největší hvězda – Petr Kuboš

Havířov nezvládl uplynulý ročník a sestoupil z Chance ligy. Novou éru má pomoci nastartovat bývalý znojemský útočník Milan Mikulík, který se ujal pozice sportovního manažera a postavil poměrně zajímavý tým. Na všech postech lze najít jména, která hokejový fanoušek zahlédl i v extralize nebo alespoň v první lize. Brankář Lukáš Daneček, obránci Martin Dudáš, Michael Kolarz, Petr Kuboš či útočníci Zdeněk Haas, Jiří Zdeněk a Adam Kofroň. Azet může pomýšlet na nejvyšší příčky.

HK Opava

Zimní stadion Opava (5500)

Největší hvězda – Tomáš Káňa

Opava se po mnoha letech klidného působení ve druhé lize dostala v minulém ročníku až do finále své skupiny, kde ale hladce podlehla Novému Jičínu. V nové sezoně to budou mít Slezané ale opět velmi těžké. Jejich kádr nenabízí žádná velká jména, nepočítáme-li návrat odchovance Tomáše Káni. Především velmi mladá brankářská trojice je velkým otazníkem. Je ale velmi pravděpodobné, že v rámci střídavých startů budou k mání i hráči z první ligy. V kádru Opavy nalezneme odchovance znojemského hokeje Jiřího Šindeláře.

SKLH Žďár nad Sázavou

Zimní stadion Ždár nad Sázavou (3500)

Největší hvězda – Martin Lojek

Žďárské Plameny jsou už tradičním účastníkem druhé ligy a s dvěma krátkými odskoky o ligu níže respektive výše působí v lize od roku 1983. Pamatují tak ještě působení Orlů v této soutěži před 25 lety. Znojemský fanoušek již bohužel neuvidí na střídačce legendu Radka Hamana, který na svojí vlastní žádost skončil. Kádr Plamenů nabízí několik zajímavých jmen, ať už jde o obránce se zkušenostmi z NHL Martina Lojka nebo odchovance Petra Štěpánka, který má za sebou angažmá v Austrálii a nebo Anglii.

HK Nový Jičín

Zimní stadion města Nového Jičína (2000)

Největší hvězda – David Květoň

Obhájce titulu ze své skupiny a další dlouholetý účastník 2. ligy. Uplynulý ročník byl pro Nový Jičín velkým úspěchem a je otázkou zda se o něco podobného může mužstvo kolem zkušeného Davida Květoně znovu poprat. Ďáblově se do finále dostali po 18 letech a po sezoně ztratili hned několik klíčových hráčů, které se nepodařilo nahradit a Jičín tak může jen doufat v pomoc hráčů se střídavými starty z Chance ligy.

HC Bobři Valašské Meziříčí

Zimní stadion Valašské Meziříčí (1200)

Největší hvězda – Lukáš Finsterle

Loňský vítěz základní části se bude v letošním ročníku muset spokojit se skromnějšími plány. Velmi mladý tým bude bodově stát na dvojici nejstarších útočníků Janu Křivohlávkovi a Lukáši Finsterlovi. Bobři budou výrazně posílení hráči na střídavé starty z vyšších soutěží a i v tomto případě půjde o mladé hráče. Hlavní trenér Lukáš Plšek a 38-letý veterán Ondřej Martiník budou mít hodně práce s výchovou.

HC ISMM Kopřivnice

Zimní stadion Kopřivnice (3034)

Největší hvězda – Michal Velecký

Kopřivnice vstupuje do osmého ročníku ve druhé lize a znovu může jenom překvapit. Tým bez velkých jmen, který ale často ukazuje sílu v bojovnosti a představu si o tom Znojmo vyzkoušelo před dvěma lety. Nejvýznamnějšími jmény na soupisce je ostřílený útočník Michal Velecký, který se po roční pauze a několika sezonách v Německu vrací na české kolbiště. A pak také defenzivní veterán Tomáš Fojtík, pro něj to bude ve 38 letech sedmá sezóna po návratu ze zahraničí.

HHK Velké Meziříčí

Zimní stadion Velké Meziříčí (1200)

Největší hvězda – Tomáš Střecha

Velké Meziříčí je stále velmi čerstvým klubem na druholigové scéně a v loňské první sezóně po dvanácti letech ve třetí nejvyšší soutěži se Horácký klub nedostal do play-off. I letos by měl tým pod vedením zkušeného slovenského trenéra Jozefa Zavadila patřit k největším outsiderům soutěže. K největším osobnostem patří produktivní dvojice Tomáš Střecha – Ondřej Malec.

SHKM Baník Hodonín

Zimni stadion TEZA Hodonin/ZS Václava Nedomanského (3500)

Největší hvězda – Ondřej Šmach

Nováček druholigové mapy a pokračovatel tradice hokeje v Hodoníně. Po pěti letech své existence se Baníku podařilo postoupit do druhé ligy a pod vedením někdejšího extraligového obránce, nyní sportovního manažera Martina Vyrůbalíka se podařilo sestavit zajímavý kádr. Ten rozhodně může pomýšlet na play-off. Defenzivě dodávají potřebné zkušenosti Ondřej Šmach a Ľubomír Škapík. Útok by měli táhnout Jakub Sajdl nebo Vojtěch Krejčiřík. Brankoviště opanuje zdejší odchovanec Martin Holík a na testech je v Hodoníně izraelsko-polský brankář Nir Tichon.

Hokej Vyškov

Zimní stadion Vyškov (3000)

Největší hvězda – Tomáš Žižka

Posledním klubem do party druholigových klubů ve znojemské skupině je zcela nový klub na hokejové mapě. Vyškov získal licenci od Drtičů z Hodonína a nový majitel, bývalý brankář a aktuálně podnikatel Robert Hamrla má v plánu vybudovat mladé perspektivní mužstvo, odkud budou čerpat kluby z vyšších soutěží v okolí a tomu odpovídá i kádr, kde je spoustu hráčů na hostování z prvoligových nebo extraligových celků. Kmenovými hráči Vyškova jsou ale zkušení hráči jako Tomáš Žižka, Tomáš Komínek nebo Michal Romančík. Vyškov tak může překvapit hned v prvním ročníku své existence dobrým výsledkem. Znojemský hokej se s Vyškovem v minulosti už setkal a to v sezóně 1981/1982 v tehdejším krajském přeboru.

NEWSLETTER