Marek Melenovský se do Znojma těší

Aktuální zprávy
ČT 30. 1. 2003
B r n o - Se zvědavostí a s očekáváním nového impulsu přicestovala na jih Moravy nová posila Orlů Marek Melenovský. "Znojemské publikum bylo vždycky bouřlivé, když jsme do Znojma přijeli. Tak jsem zvědavý, jak mě přijmou. Doufám, že týmu pomůžu," říká hokejista, který za svou kariéru nastřádal již více než 400 extraligových startů, ačkoli je mu teprve pětadvacet let.

Zprávu o přestupu se Marek Melenovský dověděl ve středu ráno. Úplná novinka či dokonce šok, jaký zažili někteří extraligoví hráči jiných týmů při výměnách v poslední době, to však pro něj nebyl. "Věděl jsem o zájmu Znojma delší dobu, s panem Dočekalem jsem byl několikrát v kontaktu, tak se mi zdálo, že je to jen otázka času, kdy se ve Znojmě objevím," přiblížil nyní již znojemský útočník okolnosti jeho příchodu. "Zájem byl i z mé strany a jsem rád, že se to nakonec povedlo," dodal.

Zatím má jeho příchod formu hostování do konce sezóny, ale vedení znojemského týmu se netají přáním získat univerzálního útočníka na trvalý přestup. "Tenhle zájem trvá, já bych se tomu také nebránil, ale uvidíme až po sezóně, teď je to ještě předčasné rozebírat. Ve Vítkovicích mi původně řekli, že mě neuvolní do žádného extraligového týmu, a přesto jsem téměř na poslední chvíli ve Znojmě, takže člověk nikdy neví."

Marek Melenovský byl v předchozích letech hrdým nositelem pověsti produktivního hráče, za dvě poslední sezóny se vždy v součtu i s play off vyšplhal nad čtyřicet kanadských bodů. Letos však ve 43 zápasech vstřelil pouze 7 branek a na 11 přihrál. Přestože byl pátým nejproduktivnějším hráčem Vítkovic, sám přiznává, že probíhající sezóna neprobíhá úplně ideálně: "Dřív jsem branky dával, tak doufám, že jsem to nezapomněl. Ve Vítkovicích jsem letos neměl tolik prostoru na ledě, hrál jsem třetí nebo čtvrtý útok, a to se na bodech projeví. Určitě to nebylo stoprocentní a částečně to byla také záležitost psychiky."

Přesun do Znojma by tedy mohl být tím správným impulsem pro střelecké oživení. "Určitě to bude impuls. Sice jsem ještě s trenérem Hořavou nemluvil, takže zatím nevím, na jakou pozici se mnou počítá a co ode mne bude chtít, ale vzhledem k tomu, že Znojmo v poslední době dává málo branek, tak bych asi měl střílet góly."

Pouze jednu banku vstřelili Orli také v posledním zápase na ledě Vítkovic, v jejichž dresu se bil paradoxně jejich nový spoluhráč. Koho ze současných hráčů Orlů Marek Melenovský zná z dřívějška? "Znám se s Markem Vorlem a Martinem Altrichtrem, ten je vlastně taky z Jihlavy. A vloni na utkání hvězd jsem byl s Markem Uramem."

Ačkoli to Marek Melenovský nemá do Znojma ze svého domova v Humpolci tak daleko jako do Ostravy, nepočítá s tím, že by do Znojma dojížděl. "Myslím, že dojíždění není ideální, asi se na čas usadím ve Znojmě." Poprvé by se v dresu Orlů měl objevit v pátečním zápase se Vsetínem. "Počítám s tím, že nastoupím. Znojemští fanoušci byli vždycky bouřliví a já doufám, že nás v boji o play off povzbudí. Věřím, že týmu pomůžu, a že se do play off bez problémů dostaneme."

NEWSLETTER