Důraz i zkušenost. Defenzívu vyztuží Vojtěch Kloz

Aktuální zprávy
PO 25. 7. 2022
Znojemský klub pokračuje ve stavbě kádru na nový ročník a podařilo se mu získat další důležitou postavu pro boj o nejvyšší druholigové příčky. Novým jménem v obraně Orlů je velezkušený Vojtěch Kloz.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

„Je to urostlý obránce s velkými zkušenostmi z Česka i zahraničí. Cílili jsme na něj a jsme rádi, že jej můžeme přivést. Měl by patřit k vůdčím osobnostem mužstva,“ uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

Vojtěch Kloz pochází z Karlových Varů. Přechod do kategorie dospělých si okořenil dvouletým angažmá za mořem, kde nastupoval za Chicago Steel (USHL) a Kingston Frontenacs (OHL). První start za A-tým Energie si připsal v sezoně 2005-06. Fanoušci možná pamatují obrannou dvojici Ustrnul – Kloz, která mnohým soupeřům připomněla, že hokej v Karlových Varech bolí. Dobrým krokem bylo tříleté angažmá ve slovenské Skalici. Kloz nastupoval v elitní obranné dvojici, často ve formaci se slovenskou legendou Žigmundem Pállfym.

“Cílili jsme na něj a jsme rádi, že jej můžeme přivést. Měl by patřit k vůdčím osobnostem mužstva“

Pavel Ohera (prezident klubu)

Poté se na rok vrátil domů do Karlových Varů. Od roku 2013 Kloz už působil ale jen v zahraničí a hned v první sezoně v polském Sanoku získal mistrovský titul. Posléze si vyzkoušel i francouzskou ligu za Epinal, Anglet a Chamonix, kde strávil dohromady pět ročníků a má za sebou i roční anabázi v anglické EIHL za Belfast. Naposledy působil dva roky v mezinárodní Erste lize v Debrecíně, kde se stal v uplynulé sezoně nejproduktivnějším obráncem klubu.

Kloz se k týmu připojí již tento týden a začátkem příštího týdne zahájí s klubem přípravu na ledě.

Statistiky Vojtěcha Kloze

NEWSLETTER