Z extraligy rovnou do Znojma! Orly posiluje střelec Jan Hruška

Aktuální zprávy
ÚT 21. 6. 2022
Přestupovou bombu hlásí znojemští hokejisté. Na jih Moravy přichází velezkušený šestatřicetiletý Jan Hruška! S Kometou je dvojnásobným mistrem extraligy, poslední tři sezóny působil ve Vítkovicích. V nejvyšší soutěži nastřílel 143 branek a 317 bodů.

„Honza Hruška bude patřit mezi lídry týmu a přichází s jednoznačným cílem dostat nás do Chance ligy. Tip na něj nám dal Tomáš Svoboda, který se s ním zná. My jsme šanci angažovat jej využili a jsme velmi rádi, že u nás Honza podepsal víceletý kontrakt," popisuje prezident klubu Pavel Ohera.

Hruška je brněnským rodákem a odchovancem Komety. Po krátkém juniorském angažmá v Liberci nastupoval právě za brněnský klub tehdy ještě v 1. lize. Extraligu poprvé okusil v dresu Vsetína ve dvaceti letech. Poté přestoupil do Hradce Králové, tehdy také ještě prvoligového, kde odehrál tři ročníky. Přelomovým se pro něj stal přestup do slovenské Skalice, kde v 55 zápasech nasbíral 52 bodů a o rok později se vrátil do (už extraligové) Komety.

“Přichází s jednoznačným cílem dostat nás do Chance ligy.“

Pavel Ohera (prezident klubu)

Tam poté patřil mezi klíčové hráče týmu a stabilní sběrače extraligových bodů, má úctyhodný průměr více jak půl bodu na zápas. V jihomoravské metropoli slavil tituly v letech 2017 a 2018, v roce 2014 si zahrál finále. Výborné výkony mu v sezóně 2015/16 vynesly i pozvánku do národního týmu, za který odehrál pět zápasů Euro Hockey Tour. V průběhu ročníku 2019/20 jej angažovaly Vítkovice, kde v dosud poslední sezóně 2021/22 zaznamenal jako první centr 34 bodů v 62 utkáních.

Nyní přichází do Znojma, kde bude patřit k hlavním osobnostem a oporám nového mužstva. Připravuje se nyní individuálně a k týmu se připojí v průběhu července.

„Jsem rád, že se k nám Honza připojí a pomůže. Společně pak musíme nastavit fungování týmu. Jsem komunikativní trenér, nechci si hrát na to, že něco řeknu a tak to bude. Na spolupráci s ním se těším a věřím, že to pro tým bude velká osobnost," kvituje novou akvizici i trenér Jiří Beroun.

Statistiky Jana Hrušky

NEWSLETTER