Znojmo touží po odplatě. Podaří se v neděli na ledě soupeře?

Naši soupeři
NE 13. 3. 2022
Po dvou vyrovnaných bitvách jsou Orli ve čtvrtfinálové sérii proti Red Bullu Salzburg stále bez vítězství. Změnit se to pokusí v neděli v netradičním čase od 16:30 hodin opět na ledě soupeře.

Úkol to pro znojemské barvy bude těžký, ale první dva duely ukázaly, že rozhodně ne nepřekonatelný. Favorizovanému soupeři, kterého na vítěze celé soutěže tipovalo před startem play-off všech deset tipérů z řad současných hráčů, bývalých trenérů a televizních expertů, se Orli dokázali minimálně vyrovnat, v domácím prostředí v pátek v mnoha ohledech i předčit.

Bohužel obě vítězství si zatím na konto připsal po výsledcích 3:1 a 3:2 rakouský soupeř. V pátek na jihu Moravy dvěma góly úřadovala posila z Linze, útočník Brian Lebler. Na znojemské straně jsou nejproduktivnějšími hráči play-off zatím Radek Prokeš (3 + 3) a Filip Ahl (1 + 3). „Věřím, že v dalším zápase už smůlu protrhneme a přivezeme ze Salzburgu výhru. Budeme se rvát až do konce série,“ věří útočník Tomáš Svoboda.

Zajímavosti

  • Přestože oba týmy patřily ve využití přesilovek k nejlepším v lize, ani jeden z nich zatím ve čtvrtfinále nedokázal přesilovku využít.
  • Jeden z hlavních rozhodčích třetího utkání Boštjan Groznik působil až do roku 2019 jako obránce Olimpije Lublaň. Šest sezón tak v bývalé EBEL nastupoval i proti Znojmu.
  • V ostatních čtvrtfinálových sériích je stav následující: Villach - Lublaň 1:1 (4:6, 4:3), Fehérvár - Pustertal 2:0 (8:1, 6:2), Vídeň - Klagenfurt 1:1 (1:2p, 4:1).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Boštjan Groznik, Milan Zrnič
Čároví rozhodčí:Simon Riecken, Maxmilian Gatol

Sestavy z posledních zápasů

EC Red Bull Salzburg:Lamoureux – Heinrich, Pallestrang, Dalhuisen, Brennan, Kanzig, Lo Verde, Harnisch, Zündel – Raffl, Nissner, Schneider – Lebler, Järvinen, Loney – Wukovits, Baltram, Hochkofler – Huber, Leonhardt, Thaler.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – T. Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
NEWSLETTER