Znojmo jede do Grazu s cílem postoupit

Naši soupeři
ČT 3. 3. 2022
Úspěšně zvládnuté prodloužení prvního zápasu dává Orlům dobrou výchozí pozici do pátečního druhého utkání na jihovýchodě Rakouska. Série hraná na dva vítězné duely bude v případě vítězství českého celku u konce, pokud vyhraje Graz, vrátí se do Znojma. Zápas začíná v 19:15.

Graz po neúspěchu ve Znojmě doufá v návrat některých svých chybějících hráčů, které do hry nepustila nákaza covidem. Zejména jde o útočníky Gordona, Oberkoflera a obránce Altmanna. Naopak špatnou zprávou je zranění kanadského útočníka Joeyho Martina z prvního utkání ve Znojmě, pro nějž tak skončila sezóna.

To Orli jsou zdravotně téměř kompletní, problémy trápí jen nemocného Ilju Zubova. Trenéry může těšit, že v úvodním utkání se prosadily produktivní druhá i třetí formace. Znojmo díky tomu zvítězilo v prvním utkání série play-off poprvé po osmi (!) letech, naposledy se mu to povedlo v březnu 2014 ve čtvrtfinále proti Linzi, kdy se rozhodovalo rovněž v prodloužení.

Zajímavosti

  • Oba středeční otvírací duely předkola musely do prodloužení a v obou triumfovali domácí: Znojmo nad Grazem i Klagenfurt nad Bolzanem.
  • Slovenský čárový rozhodčí Oto Durmis si v úterý zapískal finále hokejové Ligy mistrů ve švédském Angelholmu, kde domácí Rögle porazilo Tapparu Tampere.
  • Střelecky nejaktivnějším hráčem prvního zápasu byl Anthony Luciani, který na branku soupeře vyslal šest pokusů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomáš Hronský, Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:Christoph Bärnthaler, Oto Durmis

Sestavy z posledních zápasů

Moser Medical Graz99ers:Engstrand – Blood, Boivin, Kirchschläger, Ackered, Pfeffer, Krainz – Maurer, Schiechl, Zusevics – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjenšek – Grafenthin, Martin, Latta – Pesendorfer, Alagic.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Brittain, Immo – Köver, Neumann.
NEWSLETTER