Poslední kolo je tu, tříbodová výhra znamená čtvrtfinále!

Naši soupeři
SO 26. 2. 2022
V posledním kole základní části ICE Hockey League se hlavní pozornost bude soustředit do Znojma. V přímém souboji o poslední přímé postupové místo do čtvrtfinále se utkají Orli s Pustertalem. Zápas před kamerami České televize začíná v 17:30, ke vstupu stačí jen respirátor a platná vstupenka. Buďte u toho!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Výsledky pátečních utkání bet-at-home ICE Hockey League určily jasně postupovou matematiku pro poslední kolo. Orli, kteří vinou marodky Grazu absentovali, mají situaci ve svých rukou. O všem rozhodne výsledek jejich souboje s Pustertalem. Jeden z těchto týmů obsadí poslední volné místo ve čtvrtfinále. Druhý bude muset do předkola play-off.

Pustertal má za sebou raketový vzestup tabulkou. Po výměně trenéra a nástupu finské hokejové legendy Raimo Helminena vystřelil italský celek z posledního místa tabulky až do elitní šestky. Tým s mixem zámořských a domácích hráčů patří k nejlépe bruslícím celkům ligy a zejména na venkovních kluzištích je velmi nebezpečný z protiútoků.

V dosavadních třech vzájemných duelech se úspěchy střídaly. V Itálii vyhrál každý z týmů jedno utkání, první vzájemný duel ve Znojmě byl velmi vyrovnaný, nakonec jej pro sebe rozhodl Pustertal až v samostatných nájezdech.

Orli se budou chtít opřít o výbornou domácí formu a také dobrou defenzivu z posledních utkání v čele s brankářem Pavlem Kantorem, který již dva zápasy neinkasoval.

Vstupenky na utkání jsou k dispozici online zde a budou se prodávat i na pokladnách zimního stadionu před utkáním.

Zápas přinese v přímém přenosu na svých digitálních kanálech také Česká televize, více informací naleznete zde.

Postupová matematika před zápasem

  • Znojmo vyhraje v základní hrací době a získá tři body – Orli obsadí 6. místo a postoupí přímo do čtvrtfinále.
  • Bude se hrát prodloužení, Znojmo získá dva nebo jeden bod – Orli budou 7. a budou volit do předkola play-off mezi Bolzanem (9.) a Grazem (10.).
  • Znojmo prohraje v základní hrací době a nezíská ani bod – Orli budou 8. a jejich soupeře pro předkolo play-off určí svou volbou Klagenfurt.

Volba soupeře pro předkolo play-off proběhne živě hned po skončení nedělních utkání. Předkolo play-off startuje už ve středu 2. března a hraje se jen na dva vítězné zápasy. Další termíny jsou pátek 4. března a případně neděle 6. března.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomáš Hronský, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Oto Durmis, Daniel Konc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Stránský, Hrabal, Younan – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Eriksson – Köver, Brittain, Neumann.
HC PUSTERTAL WÖLFE:Sholl – Willcox, Hanna, Kristensen, Caruso, Glira, Althuber, Hofer – Bardaro, Harju, Carey – Budish, Andergassen, Ikonen – Gerlach, Hannoun, Stukel – S. Deluca, Berger, I. Deluca – Mantinger.
NEWSLETTER