Urvou Orli body venku? Šance přichází v Pustertalu

Naši soupeři
ČT 10. 2. 2022
Po třech domácích výhrách v rozmezí pouhých čtyř dnů se znojemští hokejisté znovu připravují na cesty. Svou pozornost musí nasměrovat k italskému klubu HC Pustertal, v letošním ročníku s ním skříží své zbraně teprve podruhé. Utkání startuje v pátek v 19:45.

Pustertal zápasem s Orly zakončí třízápasovou domácí šňůru. Předchozí dva duely se staly italskou kořistí – nejdříve si poradili s Klagenfurtem (4:2), poté ze svého ledu vyprovodili i nevyzpytatelný Graz v poměru 3:0. Šestibodová injekce znovu posílila týmové šance do vyřazovací části soutěže, v případě páteční výhry by se svěřenci finského kouče Raimo Helminena mohli posunout před Znojmo.

Produktivitu jihotyrolského mužstva vede urostlý švédský útočník Johan Harju (12 + 19), na záda mu dýchá kanadský šikula Jakob Stukel (16 + 13). Mezi třemi tyčemi stojí nejvytíženější gólman ligy – rodilý Američan Thomas Sholl, který je zároveň v TOP 5 nejúspěšnějších maskovaných mužů.

Znojemští hokejisté se momentálně rovněž pohybují na vítězné vlně. Zvládli tři domácí utkání v řadě, do týmové kasičky tak přidali rovných devět bodů. Postupně z Nevoga arény vyprovodili Dornbirn, Innsbruck a v pondělním duelu také Fehérvár. Právě maďarští čerti doplatili na zvýšený střelecký apetit Orlů, ti již v 5. minutě vedli 3:0 a zaskočený soupeř nebyl schopen odpovědi.

Znojmo se s Pustertalem utkalo v tomto ročníku zatím pouze jednou. V polovině prosince si Jihomoravané udělali v rámci dvoudenního tripu dlouhý výlet i do Itálie, odkud přivezli výhru 4:2 – dvakrát se trefil Ahl, po gólu přidali Köver a Brittain. Vlci tak ještě budou muset oplatit Orlům jejich dvě návštěvy a do konce února se spolu na znojemském ledě střetnou rovnou dvakrát.

Zajímavosti

  • Znojmo a Pustertal se mohou pochlubit nejlepšími přesilovkami v lize, Orli této statistice vévodí s úspěšností 26,67%, Pustertal má úspěšnost využití 23,53%.
  • Oba týmy momentálně dělí jen dva body při stejném počtu odehraných zápasů.
  • O status nejproduktivnějšího hráče Orlů svádí tuhý boj Radek Prokeš (20 + 23) a Anthony Luciani (16 + 27).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Milan Zrnić, Christian Ofner
Čároví rozhodčí:Ulrich Pardatscher, Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Tejnor – Neumann, Brittain, Matuš – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Köver.
HC Pustertal:Sholl – Hanna, Willcox, Caruso, Laitinen, Althuber, Glira, Hasler, Hofer – Carey, Härju, Bardaro – Mantinger, Andergassen, Budish – Stukel, Hannoun, Gerlach – I. Deluca, Berger, S. Deluca.
NEWSLETTER