Parťák pro Ahla, přichází Tor Immo!

Aktuální zprávy
ÚT 14. 12. 2021
Znojemští hokejisté hlásí výměnu v ofenzivních řadách. Na jihu Moravy končí americký útočník Hunter Fejes, který nenaplnil očekávání. Naopak novou tváří je Švéd s "božským" jménem Tor Immo, který by měl navázat na úspěšnou spolupráci s Filipem Ahlem.

Ahl, který zatím ve znojemském dresu drží průměr bodu na zápas, má s Immem hodně společného. Oba dva získali první zkušenost s ICE Hockey League v dresu Bratislavy, tam se ale nepotkali. Ahl za slovenský celek nastupoval loni, Immo letos. Především ale společně působili v sezóně 2019/20 v dresu Karlskogy hrající druhou nejvyšší švédskou soutěž Allsvenskan. A vedli si náramně: Ahl ve 40 zápasech nasbíral 40 bodů (17 + 23), Immo v 51 zápasech dokonce 53 bodů (26 + 27).

Tor Immo

„Znám Tora z doby, kdy působil v Bratislavě. Jeho hra se mi vždy líbila," říká trenér Orlů Glen Hanlon. „Chtěl jsem ho získat už dříve, ale Karlovy Vary byly v té době rychlejší. Nyní jsme měli druhou šanci a využili ji. Je to velký a důrazný hráč, který navíc dokáže hrát i přesilovku. S Filipem Ahlem zažili výbornou sezónu ve Švédsku a my věříme, že spolu vytvoří formaci, proti které se bude obtížně hrát každému soupeři," dodává Hanlon.

Pro sedmadvacetiletého Imma půjde v letošní sezóně už o třetí klub. Důrazný útočník začal v dresu Bratislavy Capitals, za kterou odehrál 14 utkání před tragickými událostmi, které vedly k pozastavení účasti klubu v letošním ročníku ligy. Následoval přesun do Karlových Varů, kde ale nedostal příliš šancí a po šesti zápasech se vrací na mezinárodní scénu, tentokrát do Znojma.

Naopak kádr Orlů opouští americký útočník Hunter Samuel Fejes. Ten si ve 23 zápasech připsal třináct bodů za šest gólů a sedm asistencí. „Přejeme mu vše dobré do budoucího života a další kariéry. U nás bohužel nenaplnil očekávání, i vzhledem k podmínkám, které zde měl," konstatoval prezident klubu Pavel Ohera.

Statistiky Tora Imma:

NEWSLETTER