Znojmo letí na led druhého Salzburgu

Naši soupeři
ČT 9. 12. 2021
Třetí letošní vzájemné střetnutí čeká na hokejisty Znojma a Salzburgu. Poprvé se ale utkají na ledě Red Bullu, který je v dobré formě a patří mu druhá příčka tabulky. Orli budou chtít navázat na své předchozí úspěchy v Mozartově městě. Duel začíná v pátek od čtvrt na osm.

Salzburg má po nepřesvědčivém startu do sezóny na kontě vydařený listopad a aktuálně bodoval už v osmi utkáních v řadě, z nichž šest vyhrál. Tradičně ambiciózní celek se v tabulce vyhoupl na druhé místo za vedoucí Lublaň a dobrou formu bude chtít přenést i do předvánočního období.

Orli mají na kontě výkony jako na houpačce. Dobrou domácí formu střídají s horší bilancí na ledě soupeřů, kde z jedenácti dosavadních duelů zvítězili jen dvakrát (v Grazu a Dornbirnu). Naposledy padli v úterý 3:6 na ledě Innsbrucku. Český celek se ale překvapivě může opřít o výbornou bilanci právě na ledě Salzburgu: z posledních tří duelů bral hned sedm bodů.

Zajímavosti

  • Orli drží pozici nejlepšího přesilovkového týmu v lize s bilancí 27,9% využitých početních výhod.
  • Salzburg naopak patří mezi nejslušnější celky ligy, v průměru inkasuje jen lehce přes šest trestných minut za zápas.
  • V dosavadních dvou vzájemných duelech na znojemském ledě se každý tým radoval jednou (3:1 a 2:5 z pohledu Orlů).

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Sedlák, Culkin, Younan, Haman, Tejnor, Bartko, Stránský – T. Svoboda, Němec, Luciani – Ahl, Zubov, Fejes – Gorčík, Prokeš, Matuš – Brittain, Köver, Kvasnica.
Red Bull Salzburg:Lamoureux – Heinrich, Lo Verde, Brennan, Pallestrang, Kanzig, Zündel, Thaler, Stapelfeldt – Raffl, Nissner, Schneider – Wukovits, Baltram, Loney – Hochkofler, Järvinen, M. Huber – P. Huber, Leonhardt, Borzecki.
NEWSLETTER