Prosinec odstartují Orli zápasem v Maďarsku

Naši soupeři
ČT 2. 12. 2021
Poprvé v této sezóně změří Orli síly s Fehérvárem, který okupuje přední příčky ligové tabulky. Duel je naplánovaný na pátek od 19:15 v Maďarsku.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Fehérváru nevycházejí poslední zápasy podle představ. V listopadu získal pouze sedm bodů, přesto se nadále drží mezi čtyřmi nejlepšími týmy v lize. V posledních třech kolech si dvakrát vyzkoušel samostatné nájezdy, ale na gólmany Pustertalu ani Salzburgu recept nenašel. V neděli pak prohrál v Klagenfurtu.

Nejproduktivnějším hráčem týmu vedeným Američanem Kevinem Constantinem je devětadvacetiletý Kanaďan Alex Petan, jenž má na své holi dvacet kanadských bodů (7 + 13). Nejlepším střelcem je pak Anže Kuralt (10 + 9). V brance spoléhá Fehérvár převážně na Fina Rasmuse Tirronena.

Znojmo bude chtít v Maďarsku navázat na nedělní drtivou výhru proti Bolzanu, které potupilo deseti góly. Body do tabulky potřebuje jako sůl, první šestka mu v tuto chvíli uniká o pět bodů. A právě zápasy se soupeři z TOP 6 má nyní před sebou: Fehérvár, Klagenfurt, Innsbruck a Salzburg.

Zajímavosti

  • V loňské sezóně došel Fehérvár do čtvrtfinále play-off, v němž podlehl Vídni 0:4 na zápasy.
  • Orlům se v posledních letech v Maďarsku zrovna nedařilo. Poslední dva zápasy zde prohráli poměrem 0:4.
  • Celkově se Znojmo s Fehérvárem střetlo v sezóně 2019/2020 hned šestkrát, vyhrálo však pouze dva duely.
  • Po třech využitých přesilovkách v zápase proti Bolzanu Znojmo potvrdilo svoji ligovou suverenitu v této statistice. V tuto chvíli má úspěšnost 29,31 %, druhý Pustertal 24,53 %.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomáš Hronský, Daniel Rencz
Čároví rozhodčí:Daniel Konc, David Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

Hydro Fehérvár AV19:Tirronen – Fournier, Campbell, Horváth, Szabó D., Atkinson, Dobmayer – Erdély, Sarauer, Petan – Shaw, Jacobs, Kuralt – Magosi, Neméth, Mihaly – Ambrus, Retfalvi, Szabó B.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Younan, Stránský, Tejnor, Bartko – Matuš, Němec, Svoboda T. – Luciani, Köver, Kvasnica – Fejes, Prokeš, Gorčík – Svoboda O., Oščádal.
NEWSLETTER