Díky trenérově pochvale se cítím na ledě líp, přiznal Jakub Köver

Rozhovory
PO 29. 11. 2021
Ačkoliv zaskakoval za Ilju Zubova, ve formaci s Kvasnicou a Lucianim si počínal skvěle, když sám dvakrát skóroval a dvakrát asistoval. Co řekl po povedeném večeru Jakub Köver k desetigólové výhře Orlů?

Jak se z vašeho pohledu zrodilo vítězství Orlů?
Začali jsme zodpovědně. Snažili jsme se více tlačit do brány, což nám bylo řečeno, poněvadž v posledních zápasech jsme dávali málo gólů. To byla situace od doby, co nám přišel nový trenér. Jsme rádi, že se nám konečně podařilo ukázat, že góly umíme dávat, a že zápasy dokážeme vyhrávat i takto.

Bolzano vám nechávalo v jejich pásmu více prostoru, pocítil jste to?
Myslím si, že se v jejich výkonu odrazil fakt, že nehráli doma, že nejsou zvyklí na naše hřiště. Z mého pohledu je super, že jsme využili šance, které nám nabídli. Navíc soupeři moc nezachytal ani jeden brankář. Využití našich šancí brzy rozhodlo zápas, a za to jsem rád.

Vy osobně jste vstřelil dvě branky, jste spokojený se svým výkonem?
Jsem velmi rád, že mi to tam konečně napadalo. Za mě spokojenost.

Trenér vás v posledních dvou zápasech hodně chválil, cítíte od něj důvěru?
Samozřejmě mě to velmi potěšilo, že mě chválí trenér, co mě vlastně vůbec nezná a pořádně mě ještě ani neviděl hrát. Cítím se díky tomu na ledě líp.

Měli jste v lajně s Anthonym Lucianim a Michalem Kvasnicou nějaké speciální úkoly?
Ve skutečnosti ne. Na poslední chvíli se stalo, že Ilja Zubov musel odejít, tak mi trenér jen řekl, že budu v té formaci hrát. Vím, jak hraje Anthony, vím, co umí Michal, takže jsme se snažili aktivně bruslit a pomáhat Tonymu. Nechali jsme si od něj poradit a když je to starší a zkušenější hráč, musíme ho poslouchat.

Jaké je fungování pod novým trenérem? Cítíte velké rozdíly v požadované hře?
Nějaké markantní rozdíly necítím. Samozřejmě je v naší hře změna stylu, kdy musíme víc bruslit. Jako u každého trenéra jsou v jeho stylu věci, které musíme dodržovat. A proti Bolzanu bylo vidět, že ty věci vycházely.

NEWSLETTER