Po týdnu na hokej, Orli hostí neoblíbené Bolzano

Naši soupeři
NE 28. 11. 2021
Znojmo se po týdnu vrací do zápasového kolotoče ICE Hockey League. Na domácím ledě přivítá Bolzano, podle vzájemné bilance nejméně oblíbeného soupeře z celé soutěže. Za zlomením nepříznivé série se Orli vydají v neděli od 17:30, kdy bude vhozeno úvodní buly.

Bolzano pod vedením kanadského kouče Douga Masona prožilo zvláštní týden. V úterý vyrazilo k odvetnému zápasu Ligy mistrů do Finska, ale okamžitě po přistání se dozvědělo, že domácí Lukko Rauma nebude moci nastoupit kvůli nákaze covidem uvnitř týmu. Italský celek se tak vrátil domů, do dalšího kola navíc neprošel, jelikož o postupujícím rozhodl výsledek prvního duelu v Bolzanu (1:3).

Dvojnásobný vítěz ICE Hockey League spoléhá tradičně na naturalizované kanadské hráče s italským pasem doplněné o cizince. Produktivitu mužstva táhnou Angelo Miceli a Daniel Catenacci, kterým sekundují Mike Halmo nebo Brett Findlay. Letos má navíc Bolzano jistotu vzadu, vyrovnanou dvojicí gólmanů tvoří Justin Fazio a Kevin Boyle.

Orli v Itálii hráli dvakrát hned v úvodu sezóny během prvních dvou hracích víkendu a dvakrát soupeři podlehli. Nyní poprvé budou v roli domácího celku. V posledních duelech se potýkají hlavně s produktivitou. Hlavní trenér Glen Hanlon pro to má vysvětlení: „Měníme u hráčů hodně menších věcí a návyků, potrvá nějaký čas, než si zvyknou. V posledním zápase v Klagenfurtu jsme hráli výborně od červené čáry dozadu. Fanoušci samozřejmě chtějí vidět góly, které aktuálně nedáváme, ale to pro mě nijak zásadně neznervózňuje. Věřím tomu, že máme rozdílové hráče, kteří jsou schopni branky vstřelit," uvedl. Hanlonovi bude chybět suspendovaný Josh Brittain, který po minulém duelu vyfasoval třízápasový trest.

Nová opatření pro vstup na zápas

Kvůli vyhlášení nouzového stavu v Česku se mění pravidla vstupu na zimní stadion. Přečtěte si prosím pozorně tento článek, kde najdete veškeré potřebné informace.

Zajímavosti

  • Orlům se proti Bolzanu dlouhodobě vůbec nedaří, poslední body ve vzájemném zápase získalo 23. listopadu 2018.
  • Hostům budou chybět zranění Marco Insam a Simon Pitschieler.
  • Oba letošní duely v Bolzanu zvládli lépe domácí, Znojmo porazili 3:1 a 5:4.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:Peter Jedlička, Barna Kis-Kiraly

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Haman, Younan, Tejnor, Bartko, Stránský – Köver, Brittain, Matuš – Oščádal, Němec, Svoboda – Luciani, Zubov, Kvasnica – Fejes, Prokeš, Gorčík.
EC KAC:Fazio – Lowe, DeHaas, Maione, Plastino, Trivellato, Di Perna – Frigo, Bernard, Mizzi – Frank, Findlay, Gazley – Halmo, Alberga, Pitschieler – Glück, Miceli, Tauferer.
NEWSLETTER