Druhý zápas ve dvou dnech, Orli hostí Salzburg

Naši soupeři
PÁ 5. 11. 2021
Necelých čtyřiadvacet hodin po náročném a dramatickém vítězství nad Lublaní vyjede Znojmo na domácí led proti dalšímu těžkému soupeři: Red Bullu Salzburg. Zápas začíná i dnes v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Salzburg se na jih Moravy vrací po deseti dnech. V úterý 26. října zde rovněž po vyrovnaném a dramatickém průběhu podlehl Orlům 1:3, má tedy svému soupeři co oplácet. Od té doby si připsal vítězství nad Pustertalem, Villachem a porážku proti Bolzanu. V tabulce se nachází na čtvrtém místě, na Znojmo má čtyřbodový náskok. Zároveň odehrál o dvě utkání víc než Orli.

Produktivitu táhne americký univerzál T.J. Brennan, který si v sedmnácti duelech připsal už 20 bodů (10 + 10). Druhý v pořadí produktivity je Peter Schneider, ex-znojemský útočník, který ještě loni působil v kádru Komety Brno. V brance Red Bullu se při zranění zkušeného J.P. Lamoureuxe střídají Fin Tolvanen a mladý Rakušan Wieser.

Znojmo se po čtvrtečním vítězství vyhouplo ve vyrovnané tabulce zpět do elitní šestky, za sebou má ale v rozmezí jediného bodu další tři týmy. Daří se třetí formaci ve složení Prokeš, Gorčík, Luciani, výborné utkání ve čtvrtek odehráli Bartko, Culkin i brankář Dominik Groh, který zaskočil za nemocného Pavla Kantora.

Zajímavosti

  • Radek Prokeš a Jan Bartko jsou nejlepšími Orly v hodnocení účasti na ledě +/-, oba mají aktuálně +9.
  • Anthony Luciani je s 11 brankami nejlepším střelcem ligy.
  • Salzburg v létě přetáhl k sobě do kádru hned čtyři hráče Vídně: kromě Petera Schneidera ještě Benjamina Nissnera, Aliho Wukowitse a Tye Loneyho.
  • Oba týmy nastoupí s číslem 10 na helmách na památku zesnulého Borise Sádeckého.

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Sedlák, Culkin, Haman, Younan, Bartko, Tejnor, Stránský – T. Svoboda, Zubov, Fejes – Matuš, Němec, Brittain – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal – Köver.
Red Bull Salzburg:Tolvanen – Stapelfeldt, Lo Verde, Pallestrang, Brennan, Kanzig, Zündel – Baltram, Nissner, Loney – P. Huber, Järvinen, Schneider – M. Huber, Leonhardt, Borzecki – Schreier, Predan.
NEWSLETTER