Třináct sezón v KHL i zápasy v NHL: Znojmo vítá Ilju Zubova!

Aktuální zprávy
PO 11. 10. 2021
Kádr znojemského týmu posiluje útočník zvučného jména. Čtyřiatřicetiletý Ilja Zubov si zahrál v NHL, většinu kariéry působil v KHL, kde se v roce 2019 zúčastnil Utkání hvězd. Nyní míří k Orlům.

Málokdy mohli znojemští fanoušci ve svém týmu vidět hokejistu s takovým životopisem. Rodák z Čeljabinsku se prosadil do ruských mládežnických reprezentací, získal dvakrát stříbrnou medaili na juniorském šampionátu. V roce 2005 jej ve čtvrtém kole draftovala Ottawa Senators a Zubov se vydal do zámoří. V NHL odehrál jedenáct utkání, další dvě sezóny ale přidal na farmě v Binghamtonu předtím, než se rozhodl pro návrat do vlasti.

V Rusku platil za spolehlivého útočníka a tvůrce hry, který se dokáže bodově prosadit i v těžké konkurenci nejlepší evropské soutěže. V sezóně 2018/19 se zúčastnil Utkání hvězd KHL. Působil v Ufě, Vladivostoku, Omsku, CSKA Moskva, Spartaku Moskva a naposledy v dálném Chabarovsku, kde v úvodu letošní sezóny odehrál deset zápasů.

“Reagujeme na zranění Filipa Ahla, které si vyžádá delší dobu rekonvalescence, a přivádíme útočníka, o kterém si myslíme, že bude produktivní a dokáže své obrovské zkušenosti zúročit i v našem týmu“

Pavel Ohera (prezident klubu)

Už během pondělí přistane Zubov v Česku a připojí se k týmu. Pokud se podaří dotáhnout všechny administrativní náležitosti, měl by poprvé nastoupit v pátečním utkání proti Villachu.

Statistiky Ilji Zubova:

NEWSLETTER