Orli v roli dobyvatelů. Urvou body v Grazu?

Naši soupeři
SO 9. 10. 2021
Znojemští hokejisté se prozatím do puntíku drží hesla „Můj dům, můj hrad!“ Na domácím ledě jsou k neporažení a drží stoprocentní bilanci, venku ovšem ještě bodovat nedokázali. Podaří se jim to na čtvrtý pokus? Utkání v Grazu startuje v neděli od 17:30.

Pro tým kolem švédských lodivodů Jense Gustafssona a Tommyho Sjödina není začátek soutěže příliš lichotivý. V sedmi odehraných zápasech se Graz pouze dvakrát radoval z výhry (Pustertal a Linz), připsal si také stejný počet proher v prodloužení, navíc třikrát padl po základní hrací době. Zatím poslední porážka přišla v pátečním kole od lídra tabulky z Fehérváru, na jehož ledě ale Rakušané, přestože nebyli v kompletní sestavě, drželi dlouho krok a o jejich prohře 1:3 rozhodl až závěr třetí třetiny.

Graz je týmem s druhým nejvyšším počtem inkasovaných branek (28), mezi třemi tyčemi se tak zatím pravidelně střídá jednadvacetiletý mladík Felix Nußbacher se svým o hodně zkušenějším kanadským kolegou Anthony Petersem. Produktivitu týmu vede jeho dlouholetá slovinská opora Ken Ograjensek (4+5) a nová švédská akvizice z Frölundy Simon Hjalmarsson (1+8).

Na nedělní duel hlásí klubový web návrat několika jmen do základní sestavy. Z marodky se zpět do hry dostane útočné trio Joey Martin, Daniel Oberkofler a Zintis Zusevics, naopak stále by měli chybět zkušený bek Mike Boivin a již zmiňovaný gólman Peters.

Znojemští hokejisté se v pátek představili v prvním československém derby v rámci ICE Hockey League. Po brilantním startu a rychlých třech gólech přišla studená sprcha v podobě vyrovnání. Orli se ale nesložili, zápas znovu pevně chytili do svou rukou a zvítězili 5:3. „Musíme zlepšit defenzivní činnost, hlavně ve venkovních zápasech, ale i dnes přišel opět výpadek. I proto budeme v příštím zápase v Grazu hrát defenzivněji,“ plánuje kouč Jiří Beroun.

Právě na skvělou domácí bilanci (4 zápasy = 4 výhry) by chtěl tým navázat i na ledě soupeře. „Myslím si, že zápas v Grazu bude dalším skvělým testem. Budeme chtít navázat na to, co nám vycházelo před týdnem,“ zavzpomínal útočník Josh Brittain na předchozí vzájemný zápas (odehraný v pátek 1. října), který Orli ovládli v poměru 9:3.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Miha Bulovec, Christian Ofner
Čároví rozhodčí:Christoph Bärnthaler, Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský, Younan – Svoboda T., Němec, Luciani – Fejes, Brittain, Matuš – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.
Moser Medical Graz99ers:Nußbacher – Kirchschläger, Ackered, Blood, Pfeffer, Altmann, Kernberger, Kaschnig, Egger – Alagic, Kainz, Gordon – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjensek – Pesendorfer, Schiechl, Rappold – Sjödin, Krainz, Fichtinger.
NEWSLETTER