Je to pro nás další ponaučení, říká i přes výhru Josh Brittain

Rozhovory
PÁ 8. 10. 2021
Řízný kanadský útočník Josh Brittain přišel do Znojma před samým začátkem ostré soutěže. Ve druhé formaci se ale ihned chopil dirigenské taktovky a kromě černé práce se nebojí ani pěstní výměny názorů. Právě on nám nabídl svůj pohled na derby s Bratislavou, ve kterém Orli nakonec ukořistili všechny body.

Historicky první česko-slovenské derby v rámci ICEHL jste zvládli vítězně. Jak hodnotíte utkání?
Chtěli jsme proti Bratislavě hlavně odčinit tu hrozivou porážku z Villachu. To se nám naštěstí podařilo, vrátili jsme se na vítěznou vlnu, což nás těší.

Ve druhé třetině se Bratislava dokázala vrátit do zápasu a dokonce vyrovnat tříbrankovou ztrátu. Co bylo podle vás špatně?
Někdy má náš výkon dvě strany mince. Myslím si, že máme v těchto situacích stále nedostatky, musíme se více koncentrovat a lépe v dané situaci reagovat na to, co se děje na ledě. Je to pro nás další ponaučení. Víme, co chceme hrát, jde jen o to přenést to přímo do zápasu a nepolevit ani na chvíli. Za vyrovnaného stavu jsme se vrátili k tomu, co nám fungovalo v první třetině a nakonec to dobře dopadlo.

S jakou taktikou jste šli do derby?

Trenéři nás nabádali, ať vysoko napadáme a chtěli jsme si také případně pomoci přesilovkou, jelikož jsme čekali vyhrocený a nervózní zápas. Občas se nám stane, že začneme utkání vlažně, to ale nebyl tento případ.

K dalšímu zápasu cestujete do Grazu, kterého jste doma vysoko porazili. Přivezete z jejich ledu první venkovní body?
Myslím si, že zápas v Grazu bude dalším skvělým testem. Budeme se snažit navázat na domácí vítězství a znovu těžit z toho, co nám proti nim vycházelo před týdnem na vlastním ledě. Musíme se na to zase dobře nachystat po všech stránkách a vzít si ponaučení i z utkání, které nám výsledkově nevyšly.

Vy jste ve Znojmě teprve krátce, jaká je podle vás úroveň a kvalita ICE Hockey League?
Je to skvělá soutěž, udělala na mě velký dojem. Jsem šťastný, že se tady hraje ofenzivně, je tu taky spousta vynikajících hráčů. Těší mě, že můžu být součástí tohoto týmu. Hokej je ve Znojmě velkou vášní, což se mi líbí a doufám, že budeme sbírat výhru za výhrou.

Jak se vám líbí Znojmo, jako město?
Znojmo je nádherné. Tým tu máme výborný, je tu opravdu přátelská atmosféra. Je skvělé, že tu můžu být a moc si toho vážím. Doufám, že se nám bude v sezóně dařit.

NEWSLETTER