Orli míří pro první venkovní body na led Villachu

Naši soupeři
SO 2. 10. 2021
Dva dny po domácí kanonádě s Grazem se svěřenci trenérů Berouna s Jakešem představí tentokrát na venkovním kluzišti. V souboji týmů s orlem ve znaku se Znojmo pokusí navázat na páteční vítězné utkání a ukořistit pro sebe první ligové body mimo vlastní hnízdo. Souboj s Villachem je na programu v neděli od 17:30.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Villach zažívá špatný vstup do nového ročníku, když ze čtyř odehraných zápasů bral body pouze při domácí výhře s Linzem ve druhém kole. V rámci dvou venkovních utkání nestačil na maďarský Fehervár a na vlastním ledě přenechal všechny body i nováčkovi ligy Pustertalu. Momentálně tak mužstvu vedené kanadským trenérem Robem Daumem patří předposlední příčka tabulky. V pátek navíc musel celek z jihu Rakouska zkousnout nepříjemný herní výpadek, protože v týmu Bratislavy momentálně úřaduje koronavirus.

Kádr Villachu prošel v letním přestupovém období prakticky kompletní přestavbou. Tuto skutečnost nejlépe dokládá fakt, že pouze tři hráči současné základní sestavy byli na ledě při posledním vzájemném měření sil se Znojmem v únoru 2020. Do Villachu zamířilo před sezonou hned několik známých tváří, jmenovitě zkušení útočníci John Hughes a Joel Broda, či řízný obránce Brett Flemming. Z tohoto důvodu se dá očekávat, že by výkony Villachu mohli jít postupně nahoru.

Znojmo má za sebou pět odehraných kol ICE Hockey League 2021/2022, ve kterých posbíralo devět bodů. V Nevoga aréně zůstává stále stoprocentní a navíc velice produktivní, což v pátek pocítil nebezpečný Graz. Rakouský celek sice po první i druhé siréně odcházel do kabin s nadějným vedením, ve třetí třetině ovšem kompletně vyklidil pozice poté, co Orli doslova explodovali a sedmi brankami rozhodli o své výhře v poměru 9:3. V dosud odehraných venkovních zápasech nestačilo Znojmo dvakrát na italské Bolzano.

Aktuálně patří českému zástupci v tabulce mezinárodní hokejové soutěže čtvrtá příčka a pozice nejproduktivnějšího celku ligy s průměrem pěti vstřelených branek na zápas! Střelecky se daří zejména trojici Anthony Luciani, Filip Ahl a Tomáš Svoboda. Všichni zmínění borci momentálně figurují v elitní pětce kanadského bodování celé ligy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Hronský, Rencz
Čároví rozhodčí:Durmis, Wimmler

Sestavy z posledních zápasů

EC GRAND Immo VSV:Bernard – Brunner, Fraser, Flemming, Lindner, Zauner, Joslin, Bacher, Moderer – Karlsson, Schofield, Hughes – Richter, Collins, Kosmachuk – Krastenbergs, Broda, Lanzinger – Rebernig, Maxa, Pilloni
ORLI ZNOJMO:Groh – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský, Younan – Svoboda T., Němec, Ahl – Luciani, Brittain, Fejes – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Köver, Oščádal
NEWSLETTER