Bylo to o dobrém pohybu a bruslení, ohlíží se za další výhrou Vladimír Oščádal

Rozhovory
SO 2. 10. 2021
Vladimír Oščádal si proti Grazu z pozice pravého křídla čtvrté formace vyzkoušel roli střelce i bitkaře. Zhruba od poloviny zápasu se podle jeho názoru začaly misky vah přelévat na stranu Znojma, což nakonec vyústilo v další vysoké vítězství na domácím ledě.

Proti Grazu se vám povedlo udržet domácí neporazitelnost. Jak probíhalo utkání z vašeho pohledu?
Určitě to nebylo lehké utkání. V první třetině tam bylo docela dost individuálních chyb. Zhruba od poloviny zápasu jsme už byli lepším týmem a ve třetí třetině jsme definitivně rozhodli o našem vítězství.

Vy jste se na začátku první třetiny, trochu nezvykle, ocitl v ostré bitce. Překvapilo vás, že soupeř ihned shodil rukavice?
Musím říct, že docela ano. Já jsem se rvát nechtěl, přeci jen byl to začátek zápasu. Ale když soupeř zahodil rukavice, tak nebylo na co čekat.

Ve druhé třetině se Graz vrátil do vedení díky přesilovce pěti proti třem. Věřil jste, že to nebude ten nejdůležitější moment zápasu?

Stálo nás to hrozně moc sil. Naštěstí jsme to ve třetí třetině dokázali otočit a vyhrát, za což jsme moc rádi.

Co jste si říkali v kabině před poslední třetinou, která nakonec o vývoji celého zápasu rozhodla?
Věděli jsme, že nesmíme polevit v bruslení a pořád se vracet. Také nám bylo jasné, že to bude hodně o osobních soubojích. My jsme to ale zvládli skvěle, znovu musím říct, že jsme opravdu rádi za tohle vítězství.

Vy jste se po krásné akci Jakuba Kövera také zapsal mezi střelce. Jak hodnotíte vaší spolupráci právě s ním a Michalem Kvasnicou ve čtvrté pětce?
My mladí máme za úkol hodně bruslit a napadat, což se nám, myslím, v tomto zápase dařilo. To, že mi to Kuba Köver hodil před prázdnou bránu, je jen třešnička na dortu.

NEWSLETTER