Znojmo v rozletu! Další zastávkou bude italské Bolzano

Naši soupeři
SO 25. 9. 2021
Znojemští hokejisté se po dvou cenných výhrách nad soupeři zvučných jmen připravují k další velké výzvě. Podruhé během devíti dnů musí absolvovat cestu do Bolzana, kde se pokusí domácím Liškám oplatit porážku z úvodního ligového kola. Utkání startuje v neděli v 18:30.

Pod taktovkou kouče Douga Masona vlétlo Bolzano do soutěže velmi solidně a dva ze tří odehraných zápasů dokázalo ukořistit na svou stranu. Po již zmiňované výhře nad Znojmem přišel na řadu skalp rakouského Salzburgu (3:0). Lišky tak poprvé zaváhaly až v pátečním kole, v němž na domácím ledě překvapivě podlehly slovinské Lublani v poměru 2:6.

Při vyrovnané bilanci vstřelených a inkasovaných gólů (10:10) patří Bolzanu v soutěžní tabulce šesté místo. Týmovým statistikám prozatím vévodí tříbodoví Daniel Catenacci a Dustin Gazley. V italské bráně se dvakrát objevil Kevin Boyle (84,5 %) a jednou Justin Fazio, jenž s čistým kontem drží jako jediný gólman ligy stoprocentní úspěšnost svých zásahů.

Znojemští hráči mají za sebou dva velmi vydařené domácí zápasy. Po úspěšně zvládnuté přestřelce s Vídní se na jihu Moravy představil i úřadující mistr z Klagenfurtu. Orli si ale brali pramalé servítky a soupeře vyprovodili šesti góly z ledu. „Tým si v zápase věřil, hráči plnili to, co měli. Hráli jsme tak, jak se chceme prezentovat celou sezonu,“ řekl po vítězném utkání trenér Tomáš Jakeš.

Orli v úvodu ligy excelují v přesilových hrách. V početní výhodě dokázali skórovat již čtyřikrát a v tomto ohledu patří na absolutní špici soutěže. Navíc sami v oslabení ani jednou neinkasovali. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Anthony Luciani (4 + 2), jenž také vede střeleckou tabulku ICE Hockey League. Ve skvělé formě se prezentuje znojemský gólman Dominik Groh, jenž odchytal prozatím rovných 100 minut, v nichž inkasoval pouze jednou a s 96,6 % úspěšností zásahů je na druhém místě mezi maskovanými muži.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Bulovec, Trilar
Čároví rozhodčí:Hribar, Rigoni

Sestavy z posledních zápasů

HC Bolzano:Boyle – Di Perma, Trivellato, Dehaas, Plastino, Lowe, Maione – Frigo, Bernard, Mizzi – Halmo, Catenacci, Miceli - Pitschieler, Alberga, Insam - Frank, Findlay, Gazley - Glück
ORLI ZNOJMO:Groh – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský – Svoboda T., Němec, Ahl – Luciani, Brittain, Fejes – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Köver, Oščádal – Svoboda O.
NEWSLETTER