Chceme se řadit k nejlepším týmům v lize. Úspěchem je týmová chemie, ví Anthony Luciani

Rozhovory
PO 13. 9. 2021
Kanadský útočník Anthony Luciani nastřádal během přípravných utkání čtyři branky a tři gólové asistence. Nyní už se svými spoluhráči vyhlíží první ostrý zápas nového ročníku ICEHL, jenž má v Bolzanu úvodní buly už tento pátek!

Jak hodnotíte přípravu?
Byla dlouhá a hodně náročná. Stále pracujeme na společné týmové chemii. Trávíme spolu hodně času a všichni se už těšíme na start ligy.

Jak se vy osobně těšíte na začátek soutěže? Po dlouhé době navíc s fanoušky na stadionu...
Ano, soutěžní zápasy budou mít konečně tu správnou atmosféru. Je vážně skvělé, že se fanoušci vrací na stadion, děláme to hlavně pro ně. Nyní mají zase po dlouhé době příležitost si hokej naplno užít a z toho mám radost.

Jste jeden z nejzkušenějších hráčů s více než stovkou startů za Znojmo. Jaké jsou podle vás šance tohoto nově složeného týmu?
Jdeme do sezony s jasným plánem a cílem uspět. Pokud budeme všichni plnit, co se po nás chce, budeme úspěšní.

Nastupujete ve druhé formaci s Hunterem Fejesem a Radimem Matušem. Jak se vám zatím zamlouvá tato spolupráce?
Myslím si, že si rozumíme. Platí zde to stejné, co o celém týmu. Stále pracujeme na společné chemii a sehráváme se. V přípravě jsme poctivě makali a věřím tomu, že nám to bude fungovat i v soutěži.

Čeká vás poměrně ostrý začátek soutěže v Bolzanu a následně doma s Vídní. Je to podle vás výhoda, poměřit se hned na startu s těmito, v minulých letech, silnými kluby?
Myslím si, že to mohou být podobně těžké zápasy, jako byl první přípravný duel s Kometou Brno. Oni jsou také TOP týmem ve své soutěži, stejně jako Bolzano a Vídeň. My ovšem máme ambice se taktéž řadit k nejlepším, takže čekám vyrovnané zápasy. Rozhodně máme na to je porazit. Když budeme tvrdě makat a dodržovat herní plán, můžeme být úspěšní.

Co je podle vás klíčovým faktorem pro to, aby byl tým během dlouhé a náročné sezony úspěšný?
V první řadě tvrdá práce na tréninku a hlavně v zápase.

Naposledy jste v lize nastupoval za Dornbirn. Budou pro vás zápasy s tímto soupeřem speciální, nebo vůbec?
Ten tým se z části obměnil, takže tam znám jen pár kluků. Podobně jako proti Kometě, kde jsem také krátce působil, si nemyslím, že to bude nějak extrémně vyhrocené. Jediné co mě zajímá, jsou tři body a vítězství.

Prozradíte fanouškům, jestli máte ve Znojmě nějaké oblíbené místo?
To je těžká otázka. Mám to tu obecně moc rád. Pokud mám říct jedno místo, tak skvěle vaří v Gastro Baru.

Co byste vzkázal znojemským fanouškům před startem nového ročníku ICEHL?
Trvalo to dlouho, ale konečně je to tady. Pojďme si to společně užít. Moc se na vás těšíme a děkujeme vám za podporu. Budeme se snažit udělat na ledě v každém zápase maximum.

NEWSLETTER