Cesta k prvnímu vítězství vedla přes zlepšený pohyb, říká obránce Filip Haman

Rozhovory
ST 18. 8. 2021
Talentovaný Filip Haman si po boku Jordona Southorna zvyká ve druhé obranné dvojici na nový tým i herní tempo. Co bylo klíčovým faktorem první letošní výhry v přípravě na nadcházející ročník ICEHL nám prozradil bezprostředně po utkání s Horáckou Slavií Třebíč.

První výhra v přípravě, i když nakonec jen o jediný gól. Jak byste zhodnotil týmový výkon v odvetě s Třebíčí?
Myslím si, že jsme předvedli mnohem lepší výkon, než minulý týden v Třebíči. U nich se nám ten zápas nepovedl a navíc už jsme potřebovali vyhrát. Dobře jsme se na to nachystali, i když jsme o větší náskok postupně přišli. Na tom musíme určitě zapracovat. Jinak jsme ale předvedli docela slušný výkon.

Co byla největší změna oproti zápasu v Třebíči směrem od trenérů?
Nabádali nás k větší aktivitě a lepšímu pohybu, protože přesně tohle nám chybělo v tom utkání minulý týden, kdy jsme nehráli dobře. Dneska jsme si ale pomáhali a zejména v první třetině jsme na tom byli pohybově daleko lépe. To byl největší rozdíl v obou utkáních.

Nakonec to bylo v závěru drama, když se Třebíč dotáhla na rozdíl jednoho gólu. Čím to, že vás soupeř v závěru utkání tak zatlačil?
Těžko říct, snažíme se hrát pořád stejně koncentrovaně, ale samozřejmě nějaké chyby tam byly, které následně soupeř potrestal. Možná tam sehrála roli i nějaká lehkovážnost, nevím. Každopádně si myslím, že v rámci celého utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem.

Podařilo se vstřelit i gól z přesilové hry, jak hodnotíte tento faktor v zápase?
Ano, s tím jsme určitě spokojení. Už jsme potřebovali z přesilovek něco vytěžit a pomoci si tím v zápase. Jsem rád, že se to konečně povedlo.

Ve čtvrtek vás čeká Jihlava, která hraje rovněž Chance ligu. Co čekat od zápasu?
Myslím si, že to bude dost podobné. Týmy v první lize hrají vesměs stejným stylem, mají velmi dobré a zkušené hráče, kteří dokáží podržet puk. Zase to bude o tom, kdo bude mít lepší pohyb, tak vyhraje zápas.

Jak vy osobně vnímáte sílu tohoto nově složeného znojemského týmu?
Tím, že jsem tu nový, tak moc nevím co od ligy čekat. Kádr ale vypadá velmi dobře. Samozřejmě všechno si teprve sedá a sehráváme se. Myslím si, že je to zápas od zápasu lepší. Pokud budeme hrát to, na co máme, tak do play-off určitě můžeme postoupit.

Co říkáte na atmosféru a fanoušky, kteří po dlouhé době mohou přijít fandit přímo na stadion?
Je to moc příjemná změna a velmi to vítáme. Doufáme, že budou moci chodit v průběhu celé sezóny a budou se hokejem bavit.

NEWSLETTER