Díry v obraně nás stály zápas. Ale máme ještě čas dostat se do tempa, míní Southorn

Rozhovory
ČT 12. 8. 2021
Jednatřicetiletý bek Jordon Southorn přišel do Znojma ze Slovenska, kde hned v úvodním ročníku vyhrál s Banskou Bystricou titul a o rok později se stal nejproduktivnějším obráncem tamní extraligy. Nyní přichází rodák z Montrealu do Znojma. Hned v úvodním zápase byl s předvedenou hrou spokojený a věří, že se bude už jen zlepšovat.

Máte za sebou první zápas v dresu Znojma. Jak byste zhodnotil váš výkon proti Kometě?
Je tu hodně nových tváří, poprvé jsme hráli spolu. Myslím, že jsme ale nehráli špatně. Po dlouhé době jsme měli možnost ukázat se před fanoušky, kteří nás hnali vpřed. Brno je skvělý tým, my jsme hráli také dobře, ale udělali jsme pár chyb, které nás nakonec stály celý zápas. Myslím, že s ohledem na to, že se jednalo o první přípravný zápas, můžeme být ale s naším výkonem spokojení.

Co jste očekával od Komety jako od soupeře?
Věděl jsem, že je to dobrý hokejový tým, ale to jsme my taky. Byl to pro nás dobrý test. Ukázali jsme, že s nimi dokážeme držet krok a hrát vyrovnané utkání.

Na čem budete chtít zapracovat do příště?
Musíme se soustředit především na obranu, dnes jsme tam měli nějaké díry a soupeř je dokázal najít. Zároveň bychom si měli víc hlídat prostor před brankou, abychom zabránili některým gólům a v příštích duelech už mohli slavit výhru.

Ze začátku jste měli energie na rozdávání, na konci už jste ale trochu tahali nohy. Čím to bylo?
Bylo to teprve první přípravné utkání. Hodně z nás teď dlouho nehrálo. Příprava bude ještě hodně dlouhá a zápasů budeme hrát několik právě proto, abychom se do tempa dostali a při prvním ligovém zápase podali ten nejlepší výkon. Teď se budeme chtít soustředit na další zápas a ve čtvrtek v Třebíči podat co nejlepší výkon.

Teď z trochu jiného soudku. Za Znojmo budete hrát teprve první sezónu, už jste se stihnul seznámit s městem?
Ano, Znojmo je hezké. Spoluhráči už mi město stihli trochu ukázat. Jsem rád, že následující rok strávím zrovna tady a budu mít příležitost potkat nové lidi a fanoušky.

Máte tu už nějaké oblíbené místo?
Často chodíme na obědy do Capuccina, které je poměrně blízko od stadionu. Ale jinak jsem si zatím žádné oblíbené místo ve městě nenašel. Za měsíc už toho tady ale určitě poznám víc, pak se mě můžete zkusit zeptat znovu.

NEWSLETTER